صعود مقتدرانه یوزهای نوجوان ایران

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ تیم ملی نوجوانان کشورمان با برتری مقابل تیم ملی افغانستان مقتدرانه به دور بعدی رقابتهای فوتبال زیر ۱۶ سال آسیا راه یافت.

در این دیدار که در حضور نزدیک به یک هزار و ۵۰۰ تماشاگر حاضر در ورزشگاه شهید حاجی بابایی مریانج برگزار شد، ملی پوشان کشورمان چهار بر صفر به پیروزی رسیدند.

گل های این مسابقه را محمدرضا کوشکی در دقایق ۱۷ و ۷۷ و یادگار رستمی در دقایق (۱+۴۵) از روی نقطه پنالتی و ۵۸ برای تیم ملی کشورمان به ثمر رساندند.

ملی‌پوشان کشورمان علاوه بر سه پیروزی متوالی در مقدماتی گروه سه و صعود قاطعانه به دور دوم، انتقام شکست یک ماه قبل در تورنمنت کافا را از افغانستان گرفت.

ملی‌پوشان افغانستان در جام کافا موفق به شکست تیم ملی کشورمان شده بودند که بازتاب گسترده ای داشت.

محمد صادق صالحی، محمد مهدی محمدی، سینا قاسمی، امیر حسین ثقفی، محمدرضا صلاحی، فردین بحری، محمدرضا کوشکی، عرشیا کریمی، یادگار رستمی (از دقیقه ۱+۹۰ – امیرحسین ریوندی)، امیر ابراهیم زاده و ایمان دانش (از دقیقه ۱+۹۰ – سبحان نادری) در ترکیب تیم ملی کشورمان به میدان رفتند.

ترکیب تیم ملی افغانستان را نیز عبدول بسیط حمیدی (از دقیقه ۶۷ – علی موسوی)، علی شفا، فرید محمدی، احمدالله الوکوزای ، همایون امین، عبدالله علی، محمد وحید هلیم( از دقیقه ۸۲ – محمدعلی فهیمی)، مجتبی امیری، محمد جان بشیری، زکریا حسنی و اکرم خان (از دقیقه ۷۵ – محمد عیوض صفایی)تشکیل دادند.

یوسوکی آراکی از ژاپن  به همراه عیساوو نیشی هاشی از ژاپن و حامد طالب سیف از عمان قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.

داور چهارم این بازی نیز برعهده خالید مرهون از کشور عمان بود.

همایون امین از افغانستان در دقیقه  از داور۶۶ اخطار گرفت.

این بازیکن دقیقه ۸۳ با دریافت کارت زرد دوم از زمین اخراج شد.

در گروه سه مقدماتی فوتبال آسیا تیم ملی کشورمان از سه بازی ۹ امتیازی شد، تیم ملی فلسطین با ۴ امتیاز و تفاضل گل بهتر دوم شد، تیم افغانستان با ۴ امتیاز و تفاضل گل کمتر سوم شد و مالدیو با سه شکست و بدون امتیاز قعرنشین باقی ماند.

به این ترتیب ملی پوشان کشورمان با صدرنشینی در این گروه به دور دوم صعود کردند.

فلسطین نیز شانسی برای قرار گرفتن بین تیم برتر گروه های دور مقدماتی ندارد.

شرح گل ها

دقیقه ۱۷ محمدرضا کوشکی در موقعیت تک به تک قرار گرفت و این بازیکن تکنیکی تیم ملی با عبور از دروازه بان افغانستان نخستین گل بازی را به ثمر رساند.

در دقیقه (۱+۴۵) خطای احمدالله الوکوزای مدافع افغانستان در داخل محوطه ۱۸ قدم بر روی ایمان دانش مهاجم تیم ملی با اعلام پنالتی از سوی داور بازی جریمه شد و یادگار رستمی گل دوم تیم ملی کشورمان را از روی نقطه پنالتی و خلاف جهت دروازه بان حریف به ثمر رساند.

در دقیقه ۵۸ شوت تماشایی یادگار رستمی از فاصله ۳۰ متری در گوشه دروازه افغانستان قرار گرفت تا سومین گل تیم ملی کشورمان ثبت شود.

تیم ملی کشورمان در دقیقه ۷۷ و به دنبال ضد حمله محمدرضا کوشکی را با پاس زیبای امیر ابراهیم زاده از بین مدافعان افغانستان صاحب موقعیت تک به تک قرار داد و این بازیکن فرصت طلب توپ را از بالای سر گلر افغانستان به گل چهارم تبدیل کرد.

موقعیت های حساس ۲ تیم

در دقیقه ۹ بازی ضربه سر ابراهیم زاده با واکنش سنگربان افغانستان مهار شد

در شرایطی که ملی پوشان افغانستان از ابتدای مسابقه روی به بازی هوایی آورده بودند، شاگردان حسین عبدی از جناحین اصرار به سانتر و استفاده از موقعیت های ارسالی در داخل ۱۸ قدم حریف داشتند.

دقیقه ۱۳ بازی شوت امیر ابراهیم زاده به تور کناری دروازه افغانستان برخورد کرد.

بازی پربرخورد ملی پوشان افغانستان در دقایق ابتدایی بازی با اعتراض حسین عبدی سرمربی تیم ملی همراه شد.

در دقیقه ۲۹ شوت محمدمهدی محمدی از راه دور با دفع ناقص گلر افغانستان همراه شد و در برگشت نیز ضربه سر محمدرضا کوشکی از بالای دروازه حریف خارج شد.

در دقیقه یک وقت اضافه نیمه اول خطای احمدالله الوکوزای مدافع افغانستان در داخل محوطه ۱۸ قدم بر روی ایمان دانش مهاجم تیم ملی با اعلام پنالتی از سوی داور بازی جریمه شد.

یادگار رستمی در دقیقه (۱+۴۵) گل دوم تیم ملی کشورمان را از روی نقطه پنالتی و خلاف جهت دروازه بان افغانستان به ثمر رساند.

تیم افغانستان در دقیقه ۵۱ توسط محمد جان بشیری مهاجم تکنیکی خود در موقعیت بسیار خوب گلزنی قرار گرفت اما هوشیاری دروازه بان تیم ملی کشورمان این فرصت را از او گرفت.

امیر ابراهیم زاده در دقیقه ۶۵ می توانست ایران را به گل برساند اما شوت زیبای وی با اختلاف ناچیز از کنار دروازه بیرون رفت.

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

آیا پسران عملکرد ورزشی بهتری نسبت به دختران دارند؟

 نتایج تحقیقات دانشگاه میشیگان آمریکا نشان داد که کلیشه‌های جنسیتی و استانداردهای دوگانه در مواردی …