شهیدان دانش آموز الگویی برای قدم در مسیر انقلاب

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ سردار مطهری جانشین سپاهثارالله استان دریادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی شهرستان کرمان که در سالن اجتماعات آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان برگزار شد گفت: دانش آموزان در پیروزی انقلاب و همچنین در جبهه و تمام عرصه‌ها افتخار آفرین و بسیار تاثیر گذار بودند.

او با اشاره به رشادت‌های دانش آموزان، در انقلاب و دفاع مقدس افزود: شهید حسین فهمیده الگویی برای تمامی دانش آموزان شد وبه دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی جهت داد.

جانشین سپاه ثارالله استان کرمان تصریح کرد:حضور بیش از ۳۶ هزار دانش آموز در جبهه‌های جنگ نشان دهنده روح شهادت طلبی در نوجوانان است و امروز نیز انتظار می‌رود شما دانش آموزان در بحث گام دوم انقلاب با الگو گرفتن از دانش آموزان شهید نقش آفرینی کنید.

بهرام امیری پاک مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک کرمان گفت: ما در عرصه‌های مختلفی جنگیدیم امروزه آنچه که پاسخ محکم به آمریکایی هاست فناوری مااست.

او افزود: به شما توصیه می‌کنم که با محوریت اسلام و برافراشته شدن پرچم اسلام و تاسی از خون شهدا این مسیر را ادامه دهید و دانشمندان آینده این کشور باشید.

اسکندری مدیر کل آموزش و پرورش استان  کرمان هم گفت: شما دانش آموزان در مدارسی درس می‌خوانید که زمانی شهدای این شهر در این مدارس درس می‌خواندند و جای پای شهدا می‌گذارید شهدا به کشور عزت، آبرو و امنیت و آرامش دادند.

او با اشاره به اینکه شهدا با تاسی از امام حسین علیه السلام گام برداشتند تصریح کرد: شما دانش آموزان باید با علم و ادب و اخلاق که سخن رهبری نیز این است گام بردارید و مشت محکمی به دهان دشمن بزنید.

اسکندری گفت: وظیفه ما هم در این راستا، که فرهنگ ایثار و شهادت و از خود گذشتگی را در مدارس ترویج دهیم و همگی تلاش کنیم که به درستی حق شهدا را ادا کنیم.

در این مراسم از مادر شهیدان سید مجتبی و سید مصطفی میرکمالی تجلیل شد./

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …