شهریه مهدهای کودک زنجان ۲۰ درصد افزایش یافته است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان روز یکشنبه با اشاره به این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: بر این مبنا میزان شهریه بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان و به پیشنهاد بهزیستی، کانون توسعه و همیاری مهدهای کودک، نماینده سازمان صنعت معدن و تجارت و مبتنی بر مسائل بومی و اقتصادی استان تعیین می شود.

سلمان حسینی ادامه داد: پس از مصوبه نهایی، شهریه مهدهای کودک توسط ستاد تنظیم بازار استان و پس از تایید سازمان بهزیستی کشور به مراکز مهد کودک این استان ابلاغ می شود.

این مسؤول ادامه داد: شهریه های ابلاغی به مهدهای کودک بهزیستی استان زنجان اعلام و در معرض دید والدین قرار داده می شود و در صورت بروز تخلف، والدین می توانند موارد را به بازرسان و کارشناسان مستقر در اداره های بهزیستی استان اطلاع دهند.

وی یادآوری کرد: همچنین والدین می توانند در صورت مشاهده تخلف موارد را به کارشناس امور کودکان و نوجوانان مربوطه هر شهرستان به طور مکتوب ارائه کنند که در کمترین زمان ممکن پاسخ داده می شود.

حسینی همچنین  با اشاره به افتتاح پنج مهد کودک در دهه فجر امسال نیز گفت: در مجموع با افتتاح این مراکز، شمار مهدهای کودک فعال این استان به ۱۵۸ باب مهد اعم از شهری، حاشیه و روستایی افزایش می یابد.

وی افزود: هم اکنون ۶ هزار نفر در مهدهای کودک این استان تحت پوشش قرار دارند و از خدمات مختلف آموزشی بهره مند هستند.

حسینی گفت: طبق دستورالعمل اداره، تاسیس و انحلال مهدهای کودک که از سوی سازمان بهزیستی کشور به استان ها اعلام شده فضای فیزیکی، محیط، تحصیلات مربیان مقطع و رشته تحصیلی شرایطی خاصی را در بر می‌گیرد.

وی اظهار داشت: ایجاد مهدکودک مبتنی برنیاز سنجی ها و بر رعایت فاصله بین ۲ مهد و در صورت نیاز در سطح منطقه انجام می‌شود و در این ارتباط متقاضیان می توانند به اداره های بهزیستی شهرستان مراجعه کنند و در صورت انطباق شرایط عمومی و اختصاصی با دستورالعمل های اعلام شده از سوی بهزیستی کشور مجوز مربوطه صادر می شود.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان زنجان ادامه داد: در زمان حاضر هیچ محدودیتی در ایجاد مهدکودک در زنجان وجود ندارد و با توجه به نیاز سنجی‌ها مجور مربوطه صادر می شود.

وی اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل های اعلام شده از سوی سازمان بهزیستی کشور دوره های تخصصی نیز برای مربیان دارای رشته های مرتبط در امور کودکان برگزار می شود و از طرفی با انعقاد تفاهم نامه بهزیستی زنجان با جهاد دانشگاهی استان کلاس‌های تخصصی ویژه تربیت مربیان مهدهای کودک نیز برگزار می‌شود.

حسینی خاطر نشان کرد: در زمان حاضر هیچ مهدکودکی در سطح این استان وجود ندارد که مربیان آنها دوره‌های تخصصی را سپری نکرده باشند./

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …