شهرقدس با کلاس‌های ۴۳ نفره متراکم‌ترین منطقه کشور

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ محمد صیدلو، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست با وزیر آموزش‌وپرورش اظهار‌کرد: این اداره کل دارای 21 منطقه آموزشی است که  بیش از 46 هزار فرهنگی در آن مشغول به کار هستند و یک میلیون دانش‌آموز تحت مدیریت این اداره کل مشغول به تحصیل هستند.

وی با اشاره به برخی خصوصیات این اداره کل گفت: بزرگترین منطقه دانش‌آموزی کشور، منطقه شهریار با 163 هزار دانش‌آموز، بزرگترین منطقه با تراکم دانش آموزشی اول در کشور شهرستان قدس با 43 دانش‌آموز در کلاس است که در این اداره کل قرار گرفته است.

ساخت مسکن مهر علت تراکم بالای دانش‌آموز

وی علت تراکم بالای دانش‌آموزی در شهرستان قدس را ساخت مسکن مهر دانست و افزود: عدم پیش‌بینی زیر ساخت‌ها در مناطق مسکن مهر مشاهده می‌شود که از مهمترین آنها عدم پیش‌بینی ساخت مدارس در این مناطق است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به اینکه مسئله نیروی انسانی در کل کشور از جمله در این اداره کل مشاهده می‌شود، گفت: در خواست انتقالی به شهر تهران را از طرف همکاران فرهنگی داریم به طوری که نتوانستیم با هیچکدام از آن‌ها را موافقت کنیم، از وزیر آموزش‌و‌پرورش می‌خواهیم در نقل و انتقالات سال آینده مطابق سنوات گذشته عمل کنیم تا با برخی از تقاضاهای انتقالی موافقت شود.

عدم موافقت با انتقالی نیروی انسانی و کاهش انگیزه

وی عدم موافقت با انتقالی نیروی انسانی طی سال‌های متعدد را باعث کاهش انگیزه نیروی انسانی دانست و عنوان‌کرد: امیدواریم با اجابت این درخواست از طرف وزیر آموزش و پرورش بتوانیم با انتقالی همکارانمان که اکثراً ساکن شهر تهران هستند، موافقت کنیم.

صیدلو با اشاره به مشکلات مناطق حاشیه شهرهای بزرگ در کشور گفت: لازم است به مناطق استان تهران توجه ویژه‌ای شود به طوریکه سالانه 200 هزار نفر به جمعیت این مناطق اضافه می‌شود و این جمعیت به اندازه ظرفیت یک شهر است اما برای این جمعیت مهاجر به ویژه در زمینه مدرسه‌سازی از طرف دستگاه‌های دولتی مسئول هیچ زیرساختی ایجاد نمی‌شود. /

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

برگزاری امتحانات نهایی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی/خانواده‌ها نگران نباشند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علیرضا کمرئی با اشاره به برگزاری امتحانات پایان سال تحصیلی اظهار …