خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۳ مهر - ۱۴۰۰
  • برابر با : Saturday - 25 September - 2021
0

شنیدن صدای خنده کودکان با کاشت حلزون

  • 10 مرداد 1400 - 10:17
شنیدن صدای خنده کودکان با کاشت حلزون

مدتی می‌شود که صدای خنده بچه‌های ناشنوای کرمانی، با کاشت حلزون به گوش آن‌ها می‌رسد. به گزارش خبرگزار ی ایچنا، کارشناسان می‌گویند: از هر هزار نوزادی که متولد می‌شود یک تا سه نفر ان‌ها دارای کم شنوایی است و این آمار در جنوب استان کرمان بیشتر است. برای رفع این مشکل نوزادان، دکتر امام جمعه […]

مدتی می‌شود که صدای خنده بچه‌های ناشنوای کرمانی، با کاشت حلزون به گوش آن‌ها می‌رسد.

به گزارش خبرگزار ی ایچنا، کارشناسان می‌گویند: از هر هزار نوزادی که متولد می‌شود یک تا سه نفر ان‌ها دارای کم شنوایی است و این آمار در جنوب استان کرمان بیشتر است.
برای رفع این مشکل نوزادان، دکتر امام جمعه مدیر درمان انجمن ناشنوایان کشور می‌گوید: کاشت حلزون از سال ۹۲ در استان آغاز شده و اکنون به موفقیت‌های بیشماری رسیده که مهمترین آن کسب رتبه برتر عمل دوگوشی در خاورمیانه است.
خانم افشار منش مسئول انجمن درمان ناشنوایی در استان کرمان نیز گفت: بهترین زمان و سن مناسب برای درمان ناشنوایی نوزادان زیردوسال است که عدم آگاهی و اقدام نکردن به موقع والیدن شرایط درمان را برای نوزادان سخت‌تر کرده است.
هزینه‌های درمانی ، عدم آگاهی و اقدام نکردن به موقع والدین برای عمل، نبود تجهیزات و قطعات دستگاه حلزون گوش و انحصار دستگاه برای چند کشور در دنیا از مهمترین مشکلات فراروی نوزادان ناشنوا و والدینشان است که نجات این نوزادان از سکوت مبهم دنیای فعلی اشان را با مشکل مواجه کرده است.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب