خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
6
ایچنا گزارش می دهد؛

ششمین جشنواره کشوری «رؤیای کهکشانی من»

  • 30 شهریور 1400 - 11:35
ششمین جشنواره کشوری «رؤیای کهکشانی من»
ششمین جشنواره کشوری «رؤیای کهکشانی من» به مناسبت هفته جهانی فضا به همت انجمن نجوم آیاز تبریز در دو بخش رقابت کشوری نقاشی و دوره‌های آنلاین آموزش نقاشی با محوریت نجوم و فضا برگزار می‌شود. بخش رقابتی جشنواره ویژه رده سنی ۵ تا ۱۶ سال است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛این جشنواره با هدف ترویج دانش نجوم و فضا، آشنایی مردم با اهمیت این دو دانش، نقش یافته‌های این حوزه‌ها در بهبود زندگی بشر، زیبایی‌های چشم نواز آسمان شب و تاثیر ادبیات و هنر در پرورش تخیل و پیشرفت جوامع بشری برگزار می‌شود.

مریم فخیمی، دبیر جشنواره «رؤیای کهکشانی من» با بیان این‌که این جشنواره شامل دو بخش است، درباره هدف رویداد گفت: بخش رقابت این جشنواره برای سنجش توانایی خلق آثار هنری برگزار نمی‌شود، بلکه هدف نهایی این رقابت آشنا کردن کودکان و نوجوانان با دانش نجوم و فضا است. به امید اینکه از میان شرکت‌کنندگان افرادی پرورش یابند که بتوانند موجب پیشرفت بیش از پیش دانش نجوم و صنعت فضایی در ایران شوند.

بخش رقابت نقاشی

وی افزود: با توجه به اینکه به منظور پاسداشت نقش بانوان در پیشرفت دانش و صنعت فضایی و همچنین ایجاد انگیزه در میان دختران و زنان برای ورود به این حوزه، شعار هفته جهانی فضا در سال ۲۰۲۱ ، توسط کمیته هفته جهانی فضا «زنان در  عرصه فضا» انتخاب شده است، موضوعات بخش رقابت نقاشی نیز متناسب با این شعار تعیین شدند.

فخیمی در این باره توضیح داد: دو عنوان «رویارویی و تعامل دختران فضانورد ایرانی با پدیده‌های ناشناخته در کشف فضای بیکران هستی و سفرهای فضایی با سفینه‌های جدید در صد سال آینده» برای شرکت در بخش رقابت نقاشی در نظر گرفته شده است.

دبیر جشنواره افزود: در این جشنواره، دوره‌های آنلاین آموزش نقاشی با محوریت نجوم و فضا با هدف افزایش توانمندی علاقمندان به نقاشی به منظور آمادگی برای شرکت در رقابت کشوری نقاشی اجرا می‌شود.

دکتر ابوالفضل عبدالهی‌فرد و دکتر فرنوش شمیلی از اعضای هیئت علمی دانشگاه هنر اسلامی تبریز و دکتر طاسین عواطفی‌فرد داوران بخش رقابت نقاشی  خواهند بود.

علاقه‌مندان فرصت دارند تا ۱۵ آبان آثار خود را ارسال و برای اطلاع از قوانین بخش رقابت نقاشی و شیوه ارسال آثار به وبگاه انجمن نجوم آیاز مراجعه کنند.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب