خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
1
ایچنا گزارش می دهد؛

شرکت فایزر به دنبال مجوز تزریق واکسن به کودکان است

  • 20 شهریور 1400 - 21:13
شرکت فایزر به دنبال مجوز تزریق واکسن به کودکان است
تصمیم ایالات متحده در مورد تزریق واکسن کووید ۱۹ فایزر/ بیو‌ان‌تک برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله ممکن است در ماه اکتبر اتخاذ شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ منابع آگاه  می‌گویند تصمیم ایالات متحده در مورد تزریق واکسن کووید ۱۹ فایزر/ بیو‌ان‌تک برای کودکان ۵ تا ۱۱ ساله ممکن است در ماه اکتبر اتخاذ شود.

جدول زمانی بر اساس این انتظار است که واکسن فایزر/بیوان‌تک، داده‌های کافی از آزمایشات بالینی داشته باشد تا از مجوز استفاده اضطراری (EUA) سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای گروه سنی مذکور استفاده کند.

اگر فایزر  درخواست مجوز استفاده اضطراری از واکسن خود را تا پایان ماه سپتامبر ( سه هفته دیگر) ارسال کند و داده‌ها از استفاده از آن پشتیبانی کنند، تا زمان رسیدن به ماه اکتبر ( اواسط مهرماه) محصول فایزر طی چند هفته برای تزریق به کودکان آماده خواهد شد.

سازمان غذاو داوری آمریکا در حالی تصویب واکسن شرکت فایزر را بررسی می‌کند که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا و آژانس دارویی اروپا ارتباط برخی از عوارض ماند التهاب قلبی را با این واکسن را تأیید کرده‌اند. همچنین طبق اعلام رسانه‌های آمریکا، برخی از موارد مرگ و میر مرتبط با تزریق واکسن نیز در حال بررسی است.

  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب