شرکت بیش از 30 درصد دانش آموزان زنجانی در مسابقات درون مدرسه‌ای/ مسابقات ورزشی تا پایان سال ادامه دارد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ ذبیح الله تاراسی با اشاره به المپیادهای ورزشی دانش‌آموزی مدارس استان زنجان اظهار کرد: المپیادهای ورزشی در تمامی مدارس استان زنجان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه المپیادهای درون مدرسه هرساله در هفته تربیت‌بدنی افتتاح می‌شود، ابراز کرد: کلیه مسابقات تا پایان سال و بعضاً تا اردیبهشت‌ماه هم ادامه دارد و با برگزاری اختتامیه این المپیادها به پایان می‌رسد.

معاون تربیت‌بدنی اداره کل آموزش‌وپرورش استان زنجان با اشاره به اینکه اکنون المپیادهای ورزشی دانش‌آموزی در مرحله مسابقات درون مدرسه است، تصریح کرد: بیش از 55 هزار دانش‌آموز در این المپیادها شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه میزان مشارکت دانش آموزان در المپیادهای ورزشی بسیار بالا است، عنوان کرد: بیش از 30 درصد از دانش آموزان در این المپیادها به‌صورت مستقیم مشارکت دارند.

تاراسی بابیان اینکه 55 هزار دانش‌آموز در این مسابقات حضور دارند و اگر دانش‌آموزانی که به‌صورت غیرمستقیم در این المپیادها شرکت دارند لحاظ شود این آمار بسیار بالا است، ادامه داد: دانش آموزان در کمیته‌های فرهنگی ، فنی، بهداشتی و تشویق‌کننده به‌صورت غیرمستقیم با این المپیادها درگیر هستند.

وی بابیان اینکه المپیادهای دانش‌آموزی با توجه به شرایط مدرسه و منطقه، میزان استقبال دانش آموزان، تصمیم‌گیری ی شود که چه رشته‌هایی برگزار شود خاطرنشان کرد:  المپیادهای ورزشی در مدارس روستایی استان نیز برگزار می‌شود ممکن است در یک مدرسه یک‌رشته ورزشی برگزار شود و در مدرسه دیگر 10 رشته ورزشی باشد./

منبع: موج رسا

همچنین ببینید

کتاب‌های کودک به لحاظ تصویر و محتوا جذابیت‌های لازم را ندارند!

کارشناسان معتقدند کتاب‌های کودک به لحاظ تصویر و محتوا جذابیت‌های لازم را ندارند و خلاقیت …