خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 7 February - 2023
1
ایچنا گزارش می دهد؛

شرط پیشگیری از اومیکرون؛پوشش فراگیر واکسیناسیون

  • 04 دی 1400 - 9:48
شرط پیشگیری از اومیکرون؛پوشش فراگیر واکسیناسیون
پوشش فراگیر واکسیناسیون به همراه رعایت پروتکل‌های بهداشتی نقش مهمی در پیشگیری از انتشار سویه اومیکرون و ورود موج ششم کرونا دارد.
به گزارش خبرگزاری ایچنا، دبیر قرارگاه کرونا در استان خراسان رضوی گفت: برای پیشگیری از سویه‌های جدید کرونا افرادی که تاکنون واکسن کرونا دریافت نکرده‌اند باید هر چه سریعتر برای دریافت آن اقدام کنند.
دکتر علی اصغر انجیدنی افزود: همچنین افرادی که دز اول و دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، بسته به نوع واکسن سه ماه پس از تزریق دز دوم باید برای دریافت دز سوم به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند.
وی بر لزوم تصمیم‌گیری در زمینه واکسیناسیون کودکان زیر ۱۲ سال از سوی ستاد ملی پیشگیری و مبارزه با کرونا تاکید کرد.
انجیدنی افزود: به منظور جلوگیری از انتشار سویه اومیکرون تمامی کمیته‌های زیرپوشش این ستاد شامل بهداشت، دارو، درمان، فناوری اطلاعات، اطلاع‌رسانی، نظارت و پایش، مشارکت‌های مردمی و دانشجویی در آمادگی کامل قرار دارند.
دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کلانشهر مشهد و ۱۵ شهرستان دیگر خراسان رضوی، ۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۸۷۰ هزار نفری این استان را زیر پوشش دارد.
ارائه خدمات بهداشتی و درمان به جمعیت ۱۷ شهرستان دیگر این استان بر عهده دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های علوم پزشکی نیشابور و تربت‌جام است.
  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب