شرایط تحصیل دانش‌آموزان اتباع بیگانه در یاسوج فراهم است

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ شاهرخ کناری با اشاره به اینکه سال گذشته 120 دانش‌آموز افغانی در این شهرستان تحصیل می‌کردند، ‌اظهار داشت: شرایط تحصیل دانش آموزان اتباع بیگانه در مدارس غیر انتفاعی یاسوج فراهم بوده ولی در فصل امتحانات باید در شیراز برای آزمون حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه برخی کودکان تبعه افغانستان مادر ایرانی ندارند و در واقع در خیابان رها هستند، عنوان کرد: برای فرهم شدن شرایط ادامه تحصیل اتباع بیگانه از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

رهبر معظم انقلاب در سال 93 با صراحت برای جلوگیری از اعمال رفتار سلیقه‌ای در مدارس برای ثبت نام دانش‌آموزان اتباع خارجی اظهار کردند که هیچ کودک افغانستانی، حتی مهاجرانی که به صورت غیرقانونی و بی مدرک در ایران حضور دارند، نباید از تحصیل بازبمانند و همه آنها باید در مدارس ایرانی ثبت نام شوند.

نماینده عالی دولت در شهرستان بویراحمد همچنین خواستار تعیین تکلیف سیستم گرمایشی مدارس قبل از فصل سرما شد و ادامه داد: بررسی صلاحیت رانندگان سرویس مدارس سطح شهر یاسوج توسط متولیان امر ضروری است.

کناری با اشاره به اینکه در برخی نقاظ شهرستان بویراحمد از جمله حاشیه شهر یاسوج مشکل کمبود فضای آموزشی داریم، بیان کرد: برای رفع مشکلات موجود در حوزه کمبود فضای فیزیکی آموزشی نیازمند ورود خیران هستیم زیرا منابع دولتی جوابگو نیست./

منبع: تسنیم

همچنین ببینید

شناسایی قابلیت‌ها و تاب آوری دانش آموزان

وزبر آموزش و پرورش با اشاره به کسب قابلیت‌ها و مهارت‌هایی نظیر “هوش هیجانی” برای …