شبکه کودک برنامه اقتصادی می سازد!

برنامه چی چی ضمن معرفی محصولات عموما فرهنگی ایرانی برای کودکان آنها را با مفاهیم اقتصادی نیز آشنا می کند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ برنامه چی چی تلاش دارد همزمان با ارائه مفاهیم تربیت اقتصادی،  محصولات ایرانی باکیفیت متناسب با نیاز کودکان (6-12سال) و خردسالان (زیر 6 سال) را به آنها معرفی کند و به خرید کالای ایرانی ترغیب نماید.

فصل اول این برنامه  در آیتم های سه دقیقه ای در دو تکنیک ساخته و پخش می شود: قسمتی با تکنیک موشن گرافیک و بخشی به صورت رئال در طول روزهای هفته به اطلاع رسانی پیرامون محصولات می پردازد.

انتخاب محصولات طی جلسات متعدد کارشناسی از طریق تشکیل اتاق فکر با مجامع امین و مورد وثوق مرتبط با هر یک از محصولات صورت گرفته است.

انتخاب مضمون در این برنامه به ترتیب اولویت بر اساس محصولات بدین ترتیب است: کتاب و محصولات خواندنی، نوشت افزار ، اسباب بازی ، بازی های رایانه ای و موبایلی، معرفی نرم افزارهای موبایلی، برنامه های تلویزیونی و سینمایی، محصولات شنیدنی مانند موسیقی ، پوشاک، اماکن سرگرمی-تفریحی، مبلمان کودک.

از نتایج پخش این برنامه می توان علاوه بر رونق کسب و کار تولیدکنندگان داخلی به ارائه شاخص های انتخاب و سواد مصرف به مخاطب مذکور نیز اشاره کرد که هم راستا با هدف اصلی راه اندازی شبکه کودک یعنی دستیاری خانواده ها در تربیت خواهد بود.

در این برنامه تلاش می شود به رده بندی سنی این محصولات اشاره شود تا با ایجاد یک نشان(لوگو) برای هر یک از گروه های سنی، در بسته بندی محصولات و حین پخش آثار نمایشی به مخاطب اطلاع دهد که این محصول یا برنامه مناسب سن او است  یا خیر./

 

منبع: موج

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …