خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Monday - 26 September - 2022
2

شانس فیلم خورشید مجید مجیدی برای دریافت اسکار

  • 30 آبان 1399 - 13:12
شانس فیلم خورشید مجید مجیدی برای دریافت اسکار

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از شعار سال ؛طبق یک قانون نانوشته، اما اثبات‌شده، آکادمی در قبال فیلم‌هایی که قهرمانان کودک کنش‌مندی دارند، انعطاف و چرخش بسیاری نشان می‌دهد. نکته‌ای که شاید بتواند شانس طلوع «خورشید» را در این جشنواره داشته باشد و مجیدی را با «اسکار» روانه خانه کند. در طول چهار دهه […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از شعار سال ؛طبق یک قانون نانوشته، اما اثبات‌شده، آکادمی در قبال فیلم‌هایی که قهرمانان کودک کنش‌مندی دارند، انعطاف و چرخش بسیاری نشان می‌دهد. نکته‌ای که شاید بتواند شانس طلوع «خورشید» را در این جشنواره داشته باشد و مجیدی را با «اسکار» روانه خانه کند.

در طول چهار دهه گذشته سینمای ایران ۲۵ فیلم را برای شرکت «اسکار» انتخاب کرده است. ماحصل ۲۵ حضور سینمای ایران در شاخه بهترین فیلم خارجی (بهترین فیلم بین‌المللی) جوایز اسکار کسب دو جایزه با فیلم‌های «جدایی» و «فروشنده» ساخته‌های اصغر فرهادی و یک نامزدی با فیلم «بچه‌های آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی بود. حال مجید مجیدی بار دیگر با فیلم «خورشید» این فرصت را یافته تا سینمای ایران را در این رقابت بین المللی نمایندگی کند.

فارغ از نگاه انسانی «خورشید»، موضوع آسیب‌های اجتماعی در جوامع آسیایی و بعضا آفریقایی (که به رنگین‌پوستان اختصاص دارد) همواره مورد علاقه اسکار است.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب