سیره شهدای دانش آموز بهترین الگو برای نوجوانان است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ حجت الاسلام محمدحسین جعفری ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، اظهار داشت: سبک زندگی فردی و اجتماعی شهدا باید در جامعه مطرح شود و سیره زندگانی این شهیدان بهترین الگو برای نسل جوان و نوجوانان جامعه است.

وی به نقش بی بدیل دانش آموزان در دفاع مقدس اشاره و خاطر نشان کرد: نقش این قشر در دوران جنگ تحمیلی اثرگذار و بی بدیل بود و این افراد با رشادت خود در این دوران عظمت و شکوه انقلاب اسلامی را به جهان معرفی کردند.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرضا از برگزاری مراسم شهید آبروی مدرسه در بیش از ده مدرسه در شهرستان خبر داد و گفت: تا پایان امسال مدارس این مراسم را برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برگزار می کنند.

حجت الاسلام جعفری اضافه کرد: ایستادگی و مقاومت شهدا بود که باعث شد دشمن نتواند در این جنگ هشت ساله حتی یک وجب از خاک کشورمان را تصرف کند در حالی که در جنگ های گذشته بخش هایی از ایران را دشمن به اشغال خود درآورد.

استقلال، امنیت، آسایش، اقتدار با خون سرخ شهدا به دست آمده است

وی تصریح کرد: شهدا همگی ولایت مدار بودند و در مسیر ولایت با گام های استوار پیش رفتند و همواره عزت اسلام و جامعه اسلامی برای آنها مورد توجه و ولی فقیه و نظام اسلامی به عنوان یک دغدغه مهم برای آنها مطرح بود.

دبیر ستاد اقامه نماز شهرضا افزود: استقلال، امنیت، آسایش، اقتدار موجود در کشور از جمله دستاوردهای دفاع مقدس است که با نثار خون سرخ شهدا به دست آمده و مردم و مسئولان باید از آنها پاسداری کنند.

تقدیم بیش از ۳۶ هزار شهید و هزاران جانباز و آزاده در طول دوران جنگ تحمیلی

حجت الاسلام جعفری گفت: جوانان و نوجوانان دانش آموز در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نقش برجسته و تعیین کننده ای داشته و با طلایه داری در جبهه ها و تقدیم بیش از ۳۶ هزار شهید و هزاران جانباز و آزاده در طول دوران جنگ تحمیلی دین خود را به اسلام و انقلاب اسلامی به خوبی ادا نمودند.

وی گفت: برگزاری یادواره‌های شهید آبروی مدرسه موجب تلطیف فضای مدرسه و مصونیت نسل نوجوان و جوان در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمنان می‌شود./

منبع: مهر

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …