سنجش درسی تنها راه انتخاب دانش‌آموز در مدارس تیزهوشان نخواهد بود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان سمنان، فاطمه مهاجرانی روز یکشنبه در حاشیه گردهم آیی رؤسای ادارات استعداد درخشان و دانش پژوهان کشور در استان سمنان در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: مدارس استعداد درخشان باید دانش آموز را انتخاب کنند و حتماً باید ساز و کار انتخابی وجود داشته باشد و انتخاب در مسیر آزمون نباشد.
وی ادامه داد: ساز و کار غیر آزمونی برای انتخاب دانش‌آموزان در دست تدوین است، ولی تا محقق شدن این رویکرد، شیوه‌ انتخاب لزوماً نباید درسی باشد.
فاطمه مهاجرانی تصریح کرد: برگزاری آزمون انتخابی برای ورود به مدرسه‌های استعداد درخشان صرفاً با تأکید بر منابع درسی حفظی برای دانش‌آموزان آسیب زاست و دوره ابتدایی به عنوان بخشی مهم از آموزش، نباید تحت تأثیر فشار آزمون باشد.

انتخاب دانش‌آموزان در مدارس تیزهوشان، بله؛ ولی سنجش درسی، نــه؛
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش گفت: انتخاب دانش‌آموزان در مدرسه‌های استعداد درخشان اجتناب ناپذیر است، ولی سنجش درسی نخواهد بود.
وی بیان کرد: توسعه مدرسه‌های استعداد درخشان در سه محور آموزشی، پژوهشی و پرورشی دنبال می‌شود و در محور آموزشی سعی بر غنی سازی آموزشی با کمک کتاب‌های تکمیلی و برگزاری کارگاه آموزشی است.
وی یادآور شد: در رویکرد توسعه و تقویت مدرسه‌های استعداد درخشان در محور پرورشی تأکید بر تقویت مهارت زندگی و تربیت دانش آموزان سرآمد در زندگی در کنار تحصیل است و همچنین برنامه‌های قرآنی و فرهنگی ویژه نیز در دستور کار است.
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان خاطرنشان کرد: توسعه مدرسه‌های استعداد درخشان بر پایه پژوهش با کمک ستاد علم و فناوری رئیس جمهوری و سازمان فضایی دنبال می شود.
گردهم آیی روسای ادارات استعداد درخشان و دانش پژوهان کشور با حضور معاون وزیر و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، مدیران ۳۱ استان کشور، ۱۶ تن از معاونان و کارشناسان مرکز ملی استعدادهای درخشان با هدف تبادل تجربه‌ها و هم افزایی برای ارتقاء کیفیت در مدرسه‌های تیزهوشان به مدت سه روز در استان سمنان برگزار می شود./

همچنین ببینید

دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش آموزان کاشانی رسید

در حاشیه هفدهمین اجلاس جهانی روسیه، دیپلم افتخار مسابقه نقاشی اتحادیه شهر‌های تاریخی به دانش …