سمیه محمودی: زنان ‌وظیفه‌ای جز تربیت فرزندانشان ندارند؟!/اقدام مجلس علیه سیاست خانواده

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سمیه محمودی نماینده مردم شهرضا و دهاقان در ارتباط با دستور جدید رئیس مجلس مبنی بر انتخاب دبیران برای کمیسون‌های تخصصی پارلمان به خبرنگار ایچنا گفت: با توجه به این دستور رئیس مجلس اسلامی اختیار انتخاب دبیران برای کمیسون‌های تخصصی پارلمان را به هیئت 7 نفره تفویض اختیار کردند اما نکته‌ی حاثز اهمیت آن است که با توجه به این دستور تمام کارمندان پارلمان بجز کارمندان خانم حق شرکت در این آزمون کتبی را دارند.

وی تاکید کرد: علت اعتراض بنده حذف بانوان در عرصه‌های سیاسی،اجتماعی،فرهنگی و اقصادی است. زمانی که مجلس شورای اسلامی که خود قانون گذار است بانوان را از شرکت آزمون حذف می‌کند چگونه می‌توان در احقاق حق بانوان در جامعه موفق باشیم.

محمودی در ادامه بیان کرد: این اقدام مجلس باعث می‌شود بانوان احساس کنند به دلیل تشکیل خانواده و تربیت فرزندان حق شرکت در هیچ یک از عرصه های کشور را ندارند و تصمیم به عدم ازدواج یا تولد فرزند می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: مجلس همانند اقدام دولت در حذف یارانه‌های کودکان جدید نتیجه عکس در میزان تولد و ازدواج دارد یا اگر دختری تصمیم به ازدواج بگیرد به دلیل از دست دادن جایگاه اجتماعی خود از فرزند آوری خودداری می‌کند که این موضوع با سیاست ‌های خانواده در کشور مغایرت دارد.

نماینده  شهرضا و دهاقان در پایان بیان کرد: اگر چنین تفکراتی در مجلس تغییر نکند نمی‌توانیم دیدگاه جامعه را نیز نسبت به حق بانوان تغییر دهیم. همچنین این اتفاق نشانگر حرکت مجلس در جهت ضد خانواده است.

 

همچنین ببینید

اولین مرکز “حامی” کشور برای حمایت از زنان و کودکان  آسیب دیده افتتاح گردید

 اولین مرکز «حامی» کشور برای حمایت از زنان و کودکان  آسیب دیده در فضای مجازی …