سرمربی تیم ملی کشتی نونهالان ترکمنستان:ورزش روابط ایران و ترکمنستان را استحکام بخشیده است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان و به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین؛آیریان واگان سرمربی تیم ملی کشتی نونهالان ترکمنستان در حاشیه برگزاری بیست و دومین دوره مسابقات بین‌المللی کشتی نونهالان آزاد و فرنگی به مناسبت روز جهانی کودک که به میزبانی شهر الوند از توابع استان قزوین در جریان است گفت: رییس جمهوری و مقامات کشور ترکمنستان نگاه بسیار خوبی به ایران دارند و همواره بین دو کشور علاوه بر ارتباط ورزشی، ارتباطات فرهنگی و اجتماعی فراوانی نیز وجود داشته است.

به گفته وی، ایران در ورزش کشتی بسیار قدرتمند است و حضور کشتی گیران ترکمنستان در مسابقات ایران باعث می‌شود تا علاوه بر روابط ورزشی، روابط تجاری مناسبی نیز در اختیار ما قرار گیرد.

واگان، سطح رقابت‌های کشتی روز جهانی کودک را بسیار حرفه ای و مناسب عنوان کرد و افزود: با وجود رده‌های سنی نونهال و نوجوان در این دوره از رقابت‌ها، کشتی گیران حاضر از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار بوده که این مساله می‌تواند آینده درخشانی را برای آنان رقم بزند.

سرمربی تیم ملی کشتی ترکمنستان خاطرنشان کرد: ورزشکاران رده نوجوانان ترکمنستان با آمادگی بالا و لازم در این رقابت‌ها حاضر بوده تا جایی که کسب مدال‌های رنگارنگ در این دوره از مسابقات از انتظارمان نخواهد بود./

همچنین ببینید

نمایش چهار انیمیشن ایرانی در برزیل

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از دنیای سینما ؛چهار فیلم انیمیشن از سینمای ایران …