خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : چهارشنبه - ۲ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Wednesday - 22 March - 2023
8
ایچنا گزارش می دهد؛

“سردار سلیمانی” اسطوره‌ای بی بدیل و بی‌نظیر است

  • 08 دی 1400 - 12:32
“سردار سلیمانی” اسطوره‌ای بی بدیل و بی‌نظیر است
مشاور وزیر آموزش و پرورش گفت: «سازمان مدارس و مراکز غیردولتی» راهبردی‌ترین مجموعه در توسعه «عدالت آموزشی» است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ علیرضا کاظمی در آئین تکریم «شهریار فولادوند» و معارفه «احمد محمودزاده» رئیس سابق و سرپرست جدید سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی که با حضور «عطاران» و «کاظمی»؛ مشاوران وزیر و «باقرزاده»، رئیس مرکز هماهنگی حوزه وزارتی، در ساختمان علاقه مندان برگزار شد؛ اظهار کرد: در آستانه یوم الله ۹ دی قرار داریم که از ایام به یادماندنی و نقطه عطفی در تاریخ نظام و انقلاب بود.

وی افزود: در سال ۸۸ علیرغم فضای غبار آلودی که از سوی دشمن ایجادشده بود مردم با هوشیاری مثال زدنی در ۹ دیماه، دشمن را ناامید کردند و برگ زرینی از خود در تاریخ انقلاب به جای گذاشتند.

کاظمی ادامه داد: در ایام شهادت سردار دلها و سیدالشهدای مدافعان حرم قرار داریم چنان که رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) می فرمایند: سردار سلیمانی یک اسطوره بی بدیل و بی‌نظیر بود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) از سردار دلها به عنوان مکتب شهید سلیمانی یاد می کنند لذا باید بدانیم فضایی که امروز در آن قرار داریم محصول چه عقبه و تلاش ها و غرور آفرینی هایی است که در چهار دهه اخیر شکل گرفته است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید کارها را برای خدا انجام دهید زیرا رمز ماندگاری کارها، خلوص در آن و برای رضای خدا بودن است لذا به هر میزان در کار اخلاص وجود داشته باشد کار ماندگارتر و اثر بخش‌تر خواهد شد.

کاظمی رمز جاودانگی شهید سلیمانی را در اخلاص در کارهایش دانست و افزود: مسئولیت‌ها مظهر امتحان و آزمایش انسان در برابر خداوند است و رمز جاودانگی عملکردها، اخلاص عمل و برای خدا بودن است.

کاظمی تصریح کرد: عاقبت به خیری مسئولان همان نام نیکی است که از خود به جا می گذارند.

وی اضافه کرد: مدیریت مؤثر در دوران کوتاه مسئولیت، کار بسیار ارزشمندی است. بی‌شک چنین مدیرانی نزد خداوند مأجورند.

مشاور وزیر آموزش و پرورش اذعان کرد: سازمان مدارس و مراکز غیر دولتی مجموعه ای راهبردی است که می تواند نگاه ویژه ای به اقتصاد آموزش و پرورش داشته باشد.

وی ارامه داد: بهترین بخشی که می تواند به توسعه عدالت به نظام تعلیم و تربیت کمک کند حوزه مدارس و مراکز غیردولتی است.

کاظمی گفت: ظرفیت های عظیمی در حوزه شوراهای آموزش و پرورش در زمینه اقتصاد ی وجود دارد که باید ان را فعال کرد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: حجم کارهای آموزش و پرورش بسیار وسیع است لذا با تعریف مأموریتهای راهبردی می‌توان مشکلات را رفع کرد.

سرپرست سازمان مدارس و غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی در این آئین، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا(ره) و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب (مدالظله العالی) اظهار کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی، امروز آمار پوشش دانش آموزان به بیش از ۹۸ درصد رسیده است و این در حالی است که این آمار در قبل از انقلاب بسیار پایین بود.

محمودزاده گفت: کشورهای پیشرفته دارای آموزش‌های با کیفیت و نیروی انسانی با کیفیت، عوامل مهم توسعه هستند.

وی گفت: با توجه به وجود اسناد بالادستی و منویات رهبر معظم انقلاب (مدالظله العالی) اهمیت دستگاه تعلیم و تربیت ما در مقایسه با سایر کشورها، چند برابر شده است.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، سرپرست سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، خاطرنشان کرد: غایت برنامه‌های نظام تعلیم و تربیت، پرورش انسانهای صالح است، تلاش‌های جریان انقلاب منجر به تربیت سلیمانی‌ها شده است.

وی ادامه داد: برنامه‌های تحولی را باید ادامه دهیم و دو قرار گاه تحولی و قرار گاه عمرانی را در این سازمان فعال کنیم.

محمودزاده با تأکید بر توسعه مشارکتها با مساعدت نمایندگان مجلس، تصریح کرد: سهم خود را از لحاظ کیفی و کمی در مجموعه تعلیم و تربیت دنبال خواهیم کرد.

وی افزود: مسیر را برای اصلاح مدارس غیردولتی هموار می‌بینم و گام هایی مؤثر در این زمینه خواهیم برداشت.

سرپرست سازمان مدارس و غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی، افزود: مدارس غیردولتی برای انعطاف پذیری در اجرای برنامه های تحولی، ظرفیت خوبی دارند.

وی گفت: در آموزش از راه دور، از ظرفیت فضای مجازی بهره خواهیم برد، پتانسیل خوبی در شوراها وجود دارد، تلاش خواهیم کرد از این ظرفیت بیش از پیش بهره‌مند شویم.

رئیس سابق سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی نیز در این آئین، اظهار کرد: در هر مجموعه ای ورود پیدا کنیم قطعاً با مشکلاتی مواجه می‌شویم؛ لذا باید تلاش کنیم موانع و مشکلات را برطرف کنیم.

شهریار فولادوند افزود: رسیدگی به پرونده‌ها از شاخص‌های خوب عملکرد ما در این دوره بود.

وی گفت: تلاش برای نظام مند کردن منابع مالی، بازنگری در نظام آموزشی مدارس آموزش از راه دور، اصلاح قوانین شوراهای آموزش و پرورش و بهینه سازی ظرفیت‌های شورا در یک سال اخیر در دستور کار قرار داشت لذا برای حصول نتیجه نیاز به ادامه پیگیریها دارد.

فولادوند ادامه داد: مشکل فضاهای مدارس غیردولتی با اصلاح قانون مذکور رفع خواهد شد.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب