خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : یکشنبه - ۱۴ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 4 June - 2023
0
ایچنا گزارش می دهد؛

«ساماندهی مهدهای کودک» با تشکیل کمیته انتقال

  • 24 آذر 1400 - 20:34
«ساماندهی مهدهای کودک» با تشکیل کمیته انتقال
رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک از تشکیل کمیته انتقال مهدهای کودک از سازمان بهزیستی به وزارت آموزش و پرورش در ستاد کشوری و کارگروه های انتقال استانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، علیرضا حاجیان زاده، اظهار کرد: به منظور رسیدگی به مسائل مربوط به انتقال مهدهای کودک، کمیته انتقال مهدهای کودک از سازمان بهزیستی به وزارت آموزش و پرورش در ستاد کشوری و کارگروه های انتقال استانی تشکیل شده است.

وی افزود: این کمیته وکارگروه ها تا ابلاغ آئین نامه و دستورالعمل های اجرایی در سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک واداره کل آموزش و پرورش استان ها به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

حاجیان زاده ادامه داد: پس از بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در سی و چهارمین اجلاس سراسری رؤسا و مدیران آموزش و پرورش در شهریور ۱۳۹۹؛ مبنی بر اینکه «مهد کودک ها ذیل آموزش و پرورش است، و باید برای مهد کودک ها برنامه داشته باشید و به طریق اولی پیش دبستانی ها»؛ فصلی نوین در توجه به آموزش و پرورش رسمی دوران پیش از دبستان (۰ تا ۶ سال) در نظام تعلیم و تربیت کشور گشوده شد.

رئیس سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک گفت: با توجه به بیانات معظم له؛ با همت قوای سه گانه کشور، شورای انقلاب فرهنگی و پذیرش مسئولیت از سوی وزارت آموزش و پرورش، مصوبات ۸۳۴ و ۸۳۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر «ایجاد و آغاز به کار سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک»، به منظور اجرا، به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ شد.

وی گفت: در همین راستا به منظور رسیدگی به امور و انتقال مهدهای کودک از سازمان بهزیستی؛ سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک اقدام به فعال نمودن کمیته انتقال مهدهای کودک در ستاد کشوری و کارگروه های انتقال استانی کرده و با فعال شدن کمیته انتقال، این ظرفیت به وجود آمد که مؤسسان مهدهای کودک دارای مجوز از سازمان بهزیستی، جهت انجام امور اداری مربوط به آغاز به کار مجدد، درخواست توقف یکساله، جابجایی و… به این مرجع مراجعه کنند.

طبق اساسنامه سازمان ملی تعلیم و تربیت کودک؛ تا ابلاغ آیین نامه های جدید این سازمان؛ مجوز جدیدی برای تأسیس مهد کودک صادر نخواهد شد.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب