سال تحصیلی جدید در مدارس امید آینده آغاز شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ سال تحصیلی ٩٩-۱۳۹۸ با نواختن زنگ امید آینده و قرائت پیام بانک در مدرسه های امید آینده در نقاط کم برخوردار کشور، رسماً آغاز شد.

بنابر اعلام بانک آینده، آیین بازگشایی مدارس امید آینده موسوم به «زنگ امید آینده» صبح روز اول مهرماه با حضور مدیران ارشد بانک آینده در ۱۰ استان کشور برگزار شد.

در این مراسم علاوه بر نواختن زنگ امید آینده، پیام این بانک به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید قرائت شد و دانش آموزان با عبور از زیر قرآن مجید راهی کلاس‌های درس شدند.

بانک آینده در کنار اهدای بسته‌های هدیه و لوازم‌التحریر، از سه دانش آموز نمونه این مدرسه‌ها و تعدادی از مدیران مدارس با اعطای کارت هدیه، تقدیر کرد.

بانک آینده یازده مدرسه امید آینده در مناطق کمتر برخوردار از جمله شیراز، ایلام، سنندج، زاهدان، کرمان، بیرجند، بوشهر، یاسوج و بندرعباس، تالش و تهران احداث کرده و حدود ۴ هزار دانش‌آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند.

در این مراسم همچنین مدیران ارشد بانک آینده علاوه بر بازدید از مدرسه و گفت‌وگو با مدیران و معلمان با دانش آموزان و اولیاء آنها گفت‌وگو کردند.

اهدای بسته‌های نوشت‌افزار به دانش‌آموزان سراسر کشور در آغاز سال تحصیلی از سنت‌های نیکوکاری بانک آینده است که بر مبنای ایفای نقش مسئولیت اجتماعی شکل گرفته از سال ۱۳۹۵ بنا نهاده شده و در این مدت بیش از ۶ میلیون بسته لوازم‌التحریر میان دانش‌آموزان کشور توزیع شده است، که امسال نیز همزمان با اول مهر این سنت حسنه پررنگ‌تر از هرسال به صورت گسترده برگزار شد.

 

منبع:ایسنا

همچنین ببینید

کودک 10 ساله جان هفت بیمار را نجات داد!

مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اهدای اعضای کودک ده‌ساله …