خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 1 October - 2022
3

سازمان ملل ازکشورهای همسایه افغانستان خواست تامرزها روباز نگه دارند

  • 23 مرداد 1400 - 12:10
سازمان ملل ازکشورهای همسایه افغانستان خواست تامرزها روباز نگه دارند

سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهجویان از کشور‌های همسایه افغانستان خواست مرز‌های خود را باز نگه دارند و افرادی را که از درگیری‌ها فرار می‌کنند بپذیرند. به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ کاترین ماهونی گفت: “اکثر شهروندان افغان که مجبور به فرار از این کشور شده اند در واقع در داخل مرز‌های این کشور […]

سخنگوی کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهجویان از کشور‌های همسایه افغانستان خواست مرز‌های خود را باز نگه دارند و افرادی را که از درگیری‌ها فرار می‌کنند بپذیرند.
به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ کاترین ماهونی گفت: “اکثر شهروندان افغان که مجبور به فرار از این کشور شده اند در واقع در داخل مرز‌های این کشور هستند.

بنابراین، تا جایی که این درگیری‌ها به آن‌ها اجازه می‌دهد آن‌ها همچنان نزدیک خانه‌های خود مستقر می‌شوند. این‌ها شامل ۴۰۰ هزار نفر می‌شوند که تنها در امسال آواره شده اند. اما نباید فراموش کنیم که این افراد به سه میلیون نفری اضافه شده اند که در داخل این کشور آواره هستند که در دیگر بخش‌های این کشور در جستجوی یافتن مکانی امن می‌باشند.

بنابراین، با آن که حتی تاکنون شاهد آواره شدن تعداد قابل توجهی شهروند افغان و حرکت آن‌ها به سوی مرز‌ها نبوده ایم، از کشور‌های همسایه می‌خواهیم مرز‌های خود را باز نگه دارند، زیرا تا زمانی که سطح خشونت‌ها در حد جنگ بالا رفت، هر گونه ناتوانی نظامیان برای پیدا کردن مکانی امن و فرار از این خشونت‌ها می‌تواند خطر کشته شدن تعداد قابل توجهی از غیر نظامیان را در پی داشته باشد.

۸۰ درصد از افراد آوارگان از پایان ماه مه -که در ارتباط با ۲۵۰ هزار نفر صحبت می‌کنیم- شامل زنان و کودکان می‌شوند. آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد اعلام کرد بسیار ناراحت است که شاهد از بین رفتن دستاورد‌های مرتبط با حقوق زنان و دختران افغان است که با دشواری به دست آمده بود. بنابراین، ما تنها در مورد دولت و ارائه کمک‌های بشردوستانه صحبت نمی‌کنیم که باید برای صد‌ها هزار نفر در این کشور ارسال شود، بلکه ما شاهد از بین رفتن دستاورد‌هایی هستیم که در زمینه حقوق برای زنان افغان حاصل شده بود. ”

 

منبع:خبرگزاری صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب