خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 28 January - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

ساخت ۳۰۷ خانه بهداشت روستایی در سیستان و بلوچستان

  • 04 دی 1400 - 10:56
ساخت ۳۰۷ خانه بهداشت روستایی در سیستان و بلوچستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در دیدار با دکتر واعظ مهدوی در محل بنیاد هاسب گفت: کاهش چشمگیر تعداد موارد مرگ و میر کودکان و سایر گروه های آسیب پذیر و افزایش خیره کننده شاخص امید به زنده بودن در جمهوری اسلامی ایران و استان سیستان و بلوچستان نتیجه استقرار نظام شبکه بهداشت و درمان و پیاده سازی برنامه بهورزی در مناطق روستایی و عشایری است

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ دکتر سید محمد هاشمی شهری افزود: خانه بهداشت روستایی شالوده و ستون فقرات حوزه بهداشت و ابزاری موثر برای تحقق آرمان عدالت در سلامت است.

وی بیان کرد: با وجود آنکه تعداد خانه های بهداشت روستایی در استان سیستان و بلوچستان از کمتر از ۲۰ باب به بالای ۱۰۰۰ خانه بهداشت رسیده است هنوز هم بر اساس طرح گسترش شبکه بهداشت نیاز به خانه های بهداشت دیگری هم داریم.

هاشمی شهری گفت: با نهائی شدن توافق همکاری سه جانبه میان استانداری سیستان و بلوچستان، شورای عالی هاسب و وزارت بهداشت ۳۰۷ خانه بهداشت روستایی جدید در استان سیستان و بلوچستان ساخته می شود و یا مورد نوسازی قرار می گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: بر اساس توافق اولیه هر یک از این ۳ طرف یک سوم هزینه مورد نیاز برای ساخت این تعداد خانه بهداشت را تامین خواهند کرد.

وی اظهار کرد: از مجموع این ۳۰۷ خانه بهداشت جدید ۲۲۰ باب در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر، ۴۷ باب در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و ۲۰ باب در محدوده تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زابل ساخته می شود.

هاشمی شهری خاطرنشان کرد: این طرح بزرگ در چند فاز به اتمام خواهد رسید و در فاز اول، عملیات احداث ۴۰ خانه بهداشت تا پایان سالجاری شروع خواهد شد که سهم دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این فاز ۱۵ خانه بهداشت است.

  • منبع : ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب