خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
1

ساخت مجموعه «شهرک کوچک» با محوریت کودک و نوجوان

  • 25 آبان 1399 - 10:52
ساخت مجموعه «شهرک کوچک» با محوریت کودک و نوجوان

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از ایسنا ؛مجموعه «شهرک کوچک» با ساختار عروسکی، انیمیشن و رئال با محوریت کودک و نوجوان به تهیه کنندگی مسعود صفوی که پیشتر ساخت انیمیشن «شکرستان» را عهده دار بود، در حال ساخت است. به گزارش ایسنا، طی روزهای اخیر جمعی از مدیران سازمان صداوسیما از مراحل ‌تولید «شبکه […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از ایسنا ؛مجموعه «شهرک کوچک» با ساختار عروسکی، انیمیشن و رئال با محوریت کودک و نوجوان به تهیه کنندگی مسعود صفوی که پیشتر ساخت انیمیشن «شکرستان» را عهده دار بود، در حال ساخت است.

به گزارش ایسنا، طی روزهای اخیر جمعی از مدیران سازمان صداوسیما از مراحل ‌تولید «شبکه کوچک» بازدید کردند.

محمدرضا جعفری جلوه، مدیر شبکه دو به همراه جمعی از مدیران مدیران گروه های برنامه ساز این شبکه و مدیر مرکز پویانمایی صبا از مراحل ساخت دکور و تولید مجموعه «شهرک کوچک» به تهیه‌کنندگی مسعود صفوی در شهرک سینمایی تلویزیونی غزالی بازدید کردند.

بخش‌های مختلف ساخت دکور این مجموعه در مساحتی حدود ۳۰۰۰ متر مربع در شهرک غزالی ساخته شده است.

محمدرضا جعفری جلوه؛ مدیر شبکه دو ضمن اشاره به کنار هم قرار گرفتن بخشی از غنی‌ترین تجربیات سازمان در پروژه «شهرک کوچک»، بیان کرد: خوشحالیم که اتفاق ماندگاری در این محل در حال شکل‌گیری است. با توجه به ظرفیت طراحی دکور، تیم اجرایی، سوابق تهیه‌کننده و مساعدت‌ بخش‌های مختلف مالی، تولید و فنی سیما، مدیریت مرکز پویانمایی صبا و شهرک غزالی ایده ای اجرایی می‌شود که می‌تواند به شکلی بنیادین در آینده نیز مورد استفاده قرار گیرد.

او در ادامه بیان کرد: باید توجه داشت که سازمان صدا و سیما یک سازمان چندگانه است و هرچند ایده‌های گذرا محترم هستند اما ایده‌های بنیادینی وجود دارند که نیاز به توجه بیشتری از سوی ما دارند. زیرا فکر و طرح پخته‌ای که قرار است به صورت بنیادین فعالیت کند باید مراقبت شود در پیچ و خم تامین اعتبار عقب نماند.

وی از تعامل همه همکاران در شبکه دو، مرکز صبا و سازمان صدا و سیما برای به ثمر نشستن پروژه «شبکه کوچک» یاد کرد و گفت: حالا که این نگاه متین در سازمان، مرکز صبا، مدیریت پروژه و … وجود داشته که منافع سازمانی در نظر گرفته شود و منابعی که به تولید اختصاص داشته برای زیرساختی هزینه شود که تولید و فنی نیز احساس کند خاستگاه و پایگاهی پیدا کرده که در درازمدت هم قابل استفاده است، در انجام آن تسریع صورت پذیرد. از همگان انتظار می‌رود آنچه در توان دارند به کار گیرند تا پروژه دچار دست‌انداز نشود، کار به هنگام برسد و با نفس خوب با مخاطب ارتباط برقرار کند و یک گوهر تحت الشعاع یک بدل قرار نگیرد.

کمال فیض‌آبادی مدیر شهرک غزالی نیز بیان کرد: «شهرک کوچک» قرار بود در ایام نوروز ۹۹ روانه آنتن شود اما با شورهای صورت گرفته و با توجه به ظرفیت تولید این مجموعه تصمیم گرفته شد زیرساخت‌هایی برای این مجموعه در شهرک غزالی فراهم شود که در آینده نیز بتواند آورده‌ای برای تولیدات آینده حوزه سیما باشد.

محمدرحیم لیوانی مدیر مرکز پویانمایی صبا نیز ضمن تشکر از حسن توجه مدیر شبکه دو برای همکاری مشترک جهت تولید این مجموعه بیان کرد: بازآرایی حوزه‌هایی مثل نمایش عروسکی در قالب طرح «شهرک کوچک» ارائه شد و با نگاه ویژه شبکه دو اجرایی شد. امیدواریم زیرساختی ایجاد شود که در آینده نیز به عنوان یکی از آورده‌ها و سرمایه‌های سازمان به حیات خود ادامه دهد.

وی توضیح داد: در طرح «شهرک کوچک» در حوزه‌های تولید انیمیشن، رئال و عروسکی نوآوری‌هایی در فرم و محتوا صورت گرفته است. اصرار ما برای تولید این مجموعه در شهرک نیز به این دلیل بود که نگاه درازمدت داشتیم که اگر مقطعی بود تاکنون روانه آنتن شده بود.

لیوانی افزود: طراحی دکور این مجموعه بر اساس یک شبکه در مقیاس کوچک است، ۱۵ دکور مجزا برای آیتم‌های مختلف و زیرساخت‌هایی برای تولید بخش‌های انیمیشن در حال تولید است که تاکنون حدود ۸۰ درصد آن اجرایی شده است و کارهای زیربنایی از سقف تا کف این سوله تا هواساز، نور، برق و … انجام شده و تا سال ها هم قابل استفاده است.

مسعود صفوی، تهیه‌کننده «شهرک کوچک» کرد: به صورت فشرده حدود ۶۵ روز این سوله که حالت انباری داشته را به این مرحله رساندیم با برآوردی که بیشتر از دو برابر برآورد اولیه است. می‌توانم این پروژه را دی ماه روانه آنتن کنم. تمرین و بازخوانی هم انجام شده است حتی برنامه‌ریزی ها بر ۵۲ قسمت بود که من برای ۱۰۴ قسمت به لحاظ قصه و تولید آمادگی دارم. فقط امیدوارم برای حل مشکلات زیرساختی و مالی تدابیر لازم اندیشیده شود.

مهرداد عظیمی رئیس مرکز تولید و فنی سیما نیز در این جلسه بیان کرد: اداره کل فنی مرکز و اداره کل صدا و تصویر، تاسیسات و مدیران صبا اذعان دارند اتفاقات ویژه‌ای رخ داده اما بخشی از این اتفاقات خاص این پروژه است که طبیعی است و بر اساس چیدمان دکور خودتان به عنوان مثال بنا بر نیاز پروژه نور طراحی کرده‌اید. بنابراین ما درخواستی که داریم این است که با نظارت سازمان به لحاظ فنی و تولیدی دو استودیو طراحی شود تا در حوزه تامین اعتبار مشکلات مرتفع شود.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب