ساخت «شیلنگ آسان بازشو» توسط دانش‌آموز شیرازی

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سیده یاسمین با اشاره به اینکه یکی از معضلاتی که مدارس با آن روبه‌رواست استفاده از شیلنگ‌های غیر بهداشتی بوده که به علت استاندارد نبودن، موجب تجمع آب تجمع شده و در نتیجه به علت وقوع شیوع انواع بیماری‌ها جان دانش‌آموزان را به خطرانداخته است، اظهار داشت: برای برون رفت از این معضل غیر بهداشتی به اتفاق برادرم اقدام به طراحی و ساخت شیلنگ آسان باز شو گرفته که با اجرایی شدن این طرح که مشابه خارجی ندارد  بسیاری از مشکلات  فضا‌های آموزشی برطرف می‌شود.

وی افزود: طراحی و ساخت این طرح حدود 2 ماه طول کشیده که با ساخت آن علاوه برصرفه‌جویی در مصرف آب از انتقال و شیوع انواع بیماری‌های ویروسی در مدارس به ویژه در مدارس دخترانه، اماکن عمومی، پارک‌ها، مساجد و غیره جلوگیری می‌شود.

ساخت نرم افزار کتاب‌های درسی

بوستانی تصریح کرد: ساخت و تولید نرم افزار کتاب‌های درسی به صورت الکترونیک و دیجیتال از دیگر ابداع و اختراعی است که با همفکری برادرم درراستای تسهیل در یادگیری مطالب و نیز صرفه‌جویی در مصرف کاغذ، جلوگیری از قطع درختان و حفاظت محیط زیست ساخته شده‌ است.

وی بیان داشت: نرم افزار کتاب درسی الکترونیک و دیجیتال در مدت 3 ماه با امکاناتی همچون تدریس آموزشی، خلاصه دروس، بازی‌های درسی و نیز آزمایشگاه مجازی دیجیتال ساخته شده‌ است.

سیده یاسمین بوستانی 16 ساله موفق شد با ارائه طرح شیلنگ آسان باز شو در جشنواره جابربن حیان به عنوان دانش‌آموز برتر شناخته شود./

 

منبع: فارس

همچنین ببینید

رقابت ۲۰۰ دانش آموز یزدی در مسابقات ابتکارات و نوآوری

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ ۲۰۰ دانش آموز مقاطع مختلف تحصیلی در رشته‌های سازه خلاق، چرتکه …