زنگ پژوهش در استان خوزستان نواخته خواهد شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ علی حقیقی پیش از ظهر یکشنبه در کارگروه پژوهش و فناوری استان خوزستان اظهار کرد: هفته پژوهش هر ساله از ۲۳ تا ۲۸ آذر در کشور برگزار می شود و امسال به دلیل بهره مندی پژوهشگران شهرستانی از برنامه های ملی، برنامه های هفته پژوهش امسال در استان ها یک هفته زود تر برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه برای برگزاری هدفمند برنامه ها در این هفته هر روز به یک عنوان نام گزاری شده است، افزود: پژوهش، فناوری، دانشگاه و جامعه، پژوهش فناوری و توسعه ملی، گام دوم در پژوهش فناوری، پژوهش فناوری و رونق تولید، وحدت حوزه و دانشگاه، پروهش فناوری و اثر بخشی اجتماعی، پروهش فناوری و مشارکت ملی شعار های هفته پژوهش است.

 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران اهواز بیان کرد:  هدف از برگزاری برنامه های هفته پژوهش، گسترش فرهنگ پژوهش در جامعه و کاربردی کردن آن است.

حقیقی عنوان کرد: زنگ پژوهش در برنامه یکی دیگر از برنامه های این هفته است که تلاش شده مانند سال گذشته در یکی از مدارس حاشیه ای شهر اهواز نواخته شود.

وی عنوان کرد: از دیگر برنامه های این هفته در استان خوزستان می توان به برگزاری سمینارهای علمی، جشنواره دانش آموزی، برپایی نمایشگاه دستاورد های پژوهشی با رویکرد کارآفرینی و مهارت اشاره کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید چمران با بیان اینکه در انتخاب پژوهشگران برتر کمیت را فدای کیفیت نمی کنیم، بیان کرد: در انتخاب پژوهشگران برتر تلاش شده طبق استاندارها و شیوه نامه تدوین شده افراد برگزیده انتخاب شوند./

منبع:مهر

همچنین ببینید

فرآیند انتخاب دانش‌آموزان برای شرکت در المپیاد پژوهشی

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مدیر پژوهش و تحقیقات مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان به …