زنجان رتبه نخست کودک‌همسری را دارد

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان گفت: استان زنجان با ثبت ۱۴ هزار از ۳۷ هزار ازدواج در قالب کودک همسری رتبه نخست کشوری را در این حوزه دارد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مسیح‌الله سلطانی در جلسه امور اجتماعی استان با ارائه گزارشی از وضعیت فعالیت استان در حوزه فرهنگی اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ هزار تشکل در کشور فعال است و در استان زنجان ۳۸۰ تشکل فعال داریم.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان با اشاره به اینکه به لحاظ کمی و کیفی اقدامات بسیاری توسط تشکل‌ها صورت گرفته است، افزود: فعالیت تشکل‌ها در حوزه‌های مختلف شکل می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه در بحث سرانه آموزشی رتبه استان پایین‌تر از کشور است، گفت: همچنین در حوزه آسیب‌های اجتماعی نیز نسبت طلاق در کشور نسبت ۳.۱ است و در استان زنجان ۳.۷ است که رتبه استان در این زمینه ۱۴ کشوری است.

سلطانی با اشاره به اینکه میانگین نرخ ازدواج در زنجان ۶.۹ و در استان زنجان ۷.۹ است و رتبه استان در این حوزه هشتم کشوری است، گفت: یکی از آسیب‌های استان نیز کودک همسری است که استان زنجان در این حوزه رتبه نخست کشوری را دارد یعنی در کل کشور این آمار ۳۷ هزار نفر و در استان زنجان ۱۴ هزار نفر است.

وی در ادامه به بحث حاشیه نشینی نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۹ سکونت‌گاه غیررسمی و حاشیه نشین داریم که هفت سکونتگاه آن مربوط به زنجان است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری زنجان تصریح کرد: اعتبارات استان زنجان در سال قبل یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال و اعتبارات تملک دارایی یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال است./

 

منبع: ناطقان

همچنین ببینید

«شهر دوست‌دار کودک» تنها با سر دادن شعار محقق نمی‌شود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران معتقد است که «شهر دوست‌دار کودک» تنها با …