زمینه‌سازی جشنواره بین الملل تئاتر کودک و نوجوان همدان برای تولید آثار تخصصی

 به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ نوشین بیگلریان با بیان اینکه جشنواره یک رخداد بزرگ بین‌المللی است که در همدان برگزار می‌شود، اظهار کرد: از سال 70 کلید این جشنواره زده شده و تا امسال که بیست و ششمین دوره است تغییرات و تحولات  زیادی را در جشنواره شاهد هستیم.
او با بیان اینکه جشنواره با عنوان جشنواره امید آغاز به کار کرد و به یک رویداد بزرگ بین‌المللی تبدیل شد، خاطرنشان کرد: در جشنواره امید تعداد محدودی نمایش بر روی صحنه می‌رفت، اما حالا شاهد این هستیم که گروه‌ها در بخش‌های مختلف بین‌الملل، خردسال، کودک، نوجوان، خیابانی، کارگاه‌ها و نشست‌ها برنامه‌های متنوعی اجرا می‌کنند.
بیگلریان تأکید کرد: امروز این درخت، تنومند شده و برگزاری جشنواره در این سال‌ها زمینه‌ای ایجاد کرده تا در طول یک سال شاهد اجراهای متعدد در شهر، مدارس و مهدهای کودک باشیم.
این هنرمند تئاتر با بیان اینکه جشنواره باعث شده کیفیت آثار تولیدی بالا برود، گفت: اگر جشنواره نبود شاید اجرای تئاتر کودک و نوجوان در همدان و شهرهای دیگر به این اندازه پررنگ نمی‌شد.
او افزود: هنرمندان همدان بر اساس رسالت خود برای کودکان کار می‌کنند؛ اما سهم و نقش جشنواره نیز در افزایش تولیدات در طول سال قابل توجه است.
بیگلریان با بیان اینکه اکثر هنرمندان همدان تحصیل‌کرده تئاتر هستند، یادآور شد: خوشبختانه در حوزه تولید محتوای نمایش‌ها در استان مشکل چندانی نداریم و گروه‌ها با نگاهی تخصصی به تئاتر کودک و نوجوان کار می‌کنند که اتفاق خوشایندی است.
بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان از 16 تا 21 آبان ماه با دبیری مجید قناد در پایتخت تاریخ و تمدن ایران برگزار خواهد شد./
منبع: گیتی آنلاین

همچنین ببینید

سرنوشت جشنواره فیلم کودک چه خواهد شد؟

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ رویدادهای هنری یکی از بخش‌هایی بودند که تأثیرات بسیار زیادی از …