رونمایی از 4 جلد کتاب تخصصی کودک در حوزه مدیریت پسماند

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ همزمان با برگزاری آیین اختتامیه دومین دوره فرآیند تعالی سازمان، از 4جلد کتاب کودک سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان نیز رونمایی شد.

در این مراسم که با حضور معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اصفهان، معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان، سرپرست سازمان مدیریت پسماند و ارزیاب ارشد دوره تعالی سازمانی برگزار شد، 4 نسخه کتاب از مجموعه کتاب های پاکیمن و تبدیل شوندگان رونمایی شد.

محمد صادقی، سرپرست سازمان مدیریت پسماند در توضیح این مراسم در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، اظهار کرد: در راستای تأکیدات این سازمان بر اهمیت فرهنگسازی و تهیه تولیدات آموزشی به منظور ارتقای سطح فرهنگ و بهبود رفتارهای شهروندان، از ابتدای سال جاری اقدام به تدوین و تهیه یک مجموعه 8 جلدی کتب مرتبط با موضوعات مدیریت پسماند شده است.

وی ادامه داد: از کل این مجموعه 4 جلد کتاب تکمیل و رونمایی شده است و 4 جلد دیگر نیز مراحل طراحی را می گذراند و  تا قبل از پایان سال تکمیل خواهند شد.

مهندس صادقی با اشاره به موضوعات کتب رونمایی شده در این مراسم، بیان کرد: 4 جلد تکمیل شده از این کتاب ها شامل پاکیمن و پسماندهای تر، پاکیمن و پسماندهای پلاستیکی، پاکیمن و پسماندهای کاغذی و پاکمین و پسماندهای خطرناک می باشند و در آن ها موضوعات با اولویت رویکردهایی مانند اجتناب و کاهش تولید پسماند، استفاده مجدد، تفکیک از مبدأ و بازیافت به اشکال مختلف بیان شده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان در رابطه با ساختار کتاب ها نیز توضیح داد: محتوای این کتاب ها در چارچوب های مختلف مانند شعر، داستان، بازی، لطیفه، نمایشنامه و … متناسب با گروه های سنی “ب” و “ج” تدوین شده است و کودکان می توانند در بخش های مختلف مطالب متنوع و جذابی را بخوانند و ضمن سرگرم شدن مفاهیم مهمی را بیاموزند.

وی  این کتب را بخشی از تولیدات آموزشی سازمان در حوزه آموزشی و فرهنگسازی معرفی کرده و می افزاید: علاوه بر کتاب ها که 4جلد آن در حال چاپ و مابقی در مرحله تولید است، تولیدات دیگری شامل پوسترهای اینفوگرافیک، مجموعه بروشورها، کتاب های کمیک استریپ، پیکسل های آموزشی، بازی های فکری- حرکتی و موشن گرافیک نیز مراحل تهیه و تولید را می گذرانند و تولید بخشی از آن ها کامل شده و به زودی به صورت مجموعه ای کامل طی برنامه ریزی مشخص در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت./

 

منبع: صاحب‌نیوز

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …