خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : جمعه - ۸ مهر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Friday - 30 September - 2022
2

رونمایی از پوستر همایش ملی امام رئوف در ادبیات کودک و نوجوان

  • 06 تیر 1400 - 11:29
رونمایی از پوستر همایش ملی امام رئوف در ادبیات کودک و نوجوان

خبرگزاری ایچنا به نقل از ایسنا/کرمانشاه: اول تیر ماه پوستر همایش ملی امام رضا(ع) در ادبیات کودک و نوجوان، با حضور جمعی از شعرا و هنرمندان استان کرمانشاه رونمایی شد.  در این مراسم بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به شخصیت و جایگاه والای امام رضا (ع) گفت: وجود مبارک […]

خبرگزاری ایچنا به نقل از ایسنا/کرمانشاه: اول تیر ماه پوستر همایش ملی امام رضا(ع) در ادبیات کودک و نوجوان، با حضور جمعی از شعرا و هنرمندان استان کرمانشاه رونمایی شد.

 در این مراسم بهرام فاضلی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه با اشاره به شخصیت و جایگاه والای امام رضا (ع) گفت: وجود مبارک ایشان هم برای شیعیان و هم برای اهل تسنن و هم برای مسیحیان و هم برای یهودیان همواره مورد توجه بوده و در سرایش شعرای ادیان مختلف می‌توان عمق ارادت و باور آنها را به این امام همام درک کرد.

 همایش سیمای امام رضا (ع) در انواع ادبیات سالانه در استان برگزار می شود. آقای فاضلی همچنین از برگزاری همایش ملی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات کودک و نوجوان در آذرماه امسال خبر داد. ایشان ابراز امیدواری کرد،برگزاری همایش های اینچنینی به شناخت هرچه بیشتر وجود با برکت امام رضا (ع) کمک خواهد کرد.

در برگزاری این همایش که اساتید دانشگاه رازی نیز حضور داشتند، فاضلی افزود: اساتید این دانشگاه در ادوار مختلف برگزاری همایش همواره کمک حال ارشاد استان بوده اند که جای تقدیر دارد.

 مدیر اجرایی همایش ملی امام رضا (ع) در ادبیات کودک و نوجوان پیمان جسری نیز در این مراسم هدف از برگزاری این همایش را ترویج و گسترش فرهنگ رضوی از منظر فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و …، بررسی سیمای امام رضا (ع) در ادبیات  کودک و نوجوان و گونه های آن، بررسی نقش ادبیات کودک و نوجوان در معرفی و گسترش فرهنگ رضوی و آشنایی کودکان و نوجوانان با سیمای امام رضا (ع) از طریق زبان هنری و اثرگذار ادبیات و … برشمرد.

ایشان شناخت شناسی سرایندگان و نویسندگان ادبیات رضوی کودک و نوجوان در پرتو آثار آنها، تبیین اندیشه ادیبان ادبیات رضوی کودک و نوجوان و آثار آنها مبتنی بر آموزه های تربیتی و اخلاقی امام رضا (ع)، بررسی عنایات و کرامات رضوی در ادبیات رضوی کودک و نوجوان و بررسی جایگاه و نقش آستان قدس رضوی در معرفی و گسترش ادبیات رضوی کودک و نوجوان را از جمله محورهای پژوهشی این همایش دانستند.

جسری گفت: افراد تا ۳۱ شهریور ماه برای ارسال مقالات خود فرصت دارند و نتایج داوری پایان آبان ماه اعلام می شود.

 ایشان افزود:شرکت کنندگان برای شرکت در این همایش می بایست مقالات خود را مطابق شیوه نامه مجله علمی-پژوهشی فرهنگ رضوی وابسته به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) به نشانی farhangerazavi.ir تهیه و تنظیم کرده و به نشانی الکترونیکی http://portal.shamstoos.ir ارسال نمایند.

همچنین علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به سایت اطلاع رسانی همایش به آدرس www.Kermanshah.farhang.gov.ir  مراجعه کنند.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب