رونمایی از سایت جهادگران و کتاب شعر “ننه حلیمه” و “اوس یاسر”

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ شب گذشته ششمین شب خاطره جهادی با حضور بیش از 500 نفر از نیروهای جوان جهادگر، خانواده‌ی شهید مدافع حریم اهل بیت(ع) حمیدرضا اسداللهی و جهادگر شهید امیرمحمد اژدری و همچنین محمدباقر قالیباف و غلامعلی حداد عادل اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولین عالی نهادها و دستگاه‌های فعال در حوزه خدمت رسانی و سازندگی، در حوزه هنری استان تهران برگزار شد.
در این مراسم از دو کتاب شعر جهادی برای رده سنی کودک و نوجوان و آنونس فیلم سینمایی “آنجا” رونمایی و از خانواده معظم شهداء و جانبازان تقدیر به عمل آمد.

حماسه و پایداری , گروه‌های جهادی , جهاد سازندگی , کتاب کودک و نوجوان , شهدای مدافع حرم , شهدای دفاع مقدس , فرهنگ و هنر ,

در حاشیه این مراسم جهادگران فروتن، مسکینی، ترابی و علیخانی در گفت‌و‌گو با تسنیم به تشریح برنامه‌های شب خاطره‌ جهادی پرداختند.
مصطفی فروتن یکی از فعالان جهادگر در خصوص ششمین دوره شب خاطره گفت: این حرکت به صورت کاملاً خودجوش راه اندازی و بچه‌های قدیمی جهادی تصمیم گرفتند این برنامه را آغاز کنند تا دوستان جهادی فارغ از فضای اداری در یک جمع صمیمی دور هم جمع شوند تا رفاقت، هم افزایی و هماهنگی بین جهادگران ایجاد شود؛ این ششمین دوره شب خاطره جهادی است که از 5 سال پیش به صورت مداوم شروع شد.
این برنامه معمولا در روز آسمانی شدن حاج عبدالله والی برگزار می‌شد اما امسال با توجه به اینکه بچه‌های جهادگر مشغول خدمت در مناطق سیل زده بودند مراسم عقب افتاد و این توفیق نصیبمان شد تا در هفته بسیج برگزار شود.

حماسه و پایداری , گروه‌های جهادی , جهاد سازندگی , کتاب کودک و نوجوان , شهدای مدافع حرم , شهدای دفاع مقدس , فرهنگ و هنر ,

وی افرود: با توجه به اینکه این چند سال وظیفه خودمان می‌دانستیم تا فعالیت‌های سازندگی و جهادی را نشر دهیم اما امسال با توجه به کلام مهم رهبر معظم انقلاب و نگاه هنرمندانه ایشان خطاب به جهادگران ششمین شب خاطره را با جدیت بیشتری پی گرفتیم، این در حالی است که ما امسال رونمایی از یکی از دستاوردهای بچه‌های جهادی را  تحت عنوان فیلم سینمایی “آنجا” در برنامه‌مان داشتیم.

حماسه و پایداری , گروه‌های جهادی , جهاد سازندگی , کتاب کودک و نوجوان , شهدای مدافع حرم , شهدای دفاع مقدس , فرهنگ و هنر ,

فروتن گفت: در مراسم امشب خانم اسدی خادم گروه جهادی شهید احمدی روشن درباره موضوعاتی همچون نقش خواهران در اردوهای جهادی و آقای علیخانی عضو گروه جهادی بین‌المللی امام موسی‌صدر درباره نقش کشورهای بین المللی در اردوهای جهادی خاطره گویی کردند.
هر سال از خانواده‌های جهادگران تجلیل می‌شود و امسال هم از خانواده شهید امیرمحمد اژدری و جانباز مدافع حریم اهل بیت(ع) سعیدی تقدیر به عمل آمد.
در مراسم امشب از سایت جهادگران و دو کتاب شعر با نام های “ننه حلیمه” و “اوس یاسر” که توسط شاعر جهادگر اسماعیل احمدی در موضوع جهاد و سازندگی به قلم تحریر در آمده بود رونمایی شد.
همچنین آنونس فیلم سینمایی “آنجا” که به کارگردانی جهادگر رضا صادقی تولید شده است پخش شد.
امشب از خانواده‌های جهادی و آقای مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) به پاس حمایت و همکاری از گروه‌ها و حرکت‌های جهادی و سازندگی داشتند تقدیر شد.

مسکینی یکی فعالان جهادگر با اشاره به گفتمان رهبر معظم انقلاب به جوان‌ها در خصوص حرکت‌های جهادی افزود: حضرت آقا از سال 1379 و در بیانیه گام دوم تأکید کردند تا این گردهمایی صورت بگیرد و گفتمان جهادی تبدیل به گفتمان عمومی در کشور شود. ششمین شب خاطره بچه‌های جهادی با یاد حاج عبدالله والی برای پیشبرد کلام رهبر معظم انقلاب برگزار شد، این جهادگر کسی که والی بشاگرد و خمینی‌شهر و والی دلهای محرومین و مستضعفین آنجا بود، ما شاهد هستیم خانواده حاج عبدالله هر سال در این مراسم باشکوه حضور دارند. به صورت خودجوش و داوطلبانه تصمیم گرفتند در رویدادی ناب‌ترین و بهترین خاطراتی را که در زیباترین دوران زندگی‌شان ثبت شده را با هم به اشتراک بگذارند، و شاید باعث شود که مسیر را جدی‌تر و محکم‌تر دنبال کنند.

حماسه و پایداری , گروه‌های جهادی , جهاد سازندگی , کتاب کودک و نوجوان , شهدای مدافع حرم , شهدای دفاع مقدس , فرهنگ و هنر ,

جهادگر ناصر ترابی یکی فعالان شب خاطره جهادی درباره هدف راه اندازی این برنامه گفت: بعد از اینکه حرکت‌های جهادی به اوج خودش رسید ما با این مشکل مواجه شدیم که نیروهای جهادی کشور هم دیگر را نمی‌دیدند تا تجربیات را به یکدیگر منتقل کنند اما در این شب خاطره‌ها تقریباً تمام بچه‌های قدیمی حضور پیدا می‌کنند تا تعاملات بیشتر شود. شب خاطره به منطور انسجام نیرو و برنامه‌های جهادی، آسیب شناسی، برنامه ریزی بیشتر شروع شد، زمانی که ما نیروهای جهادی دور هم جمع می‌شویم  آسیب‌ها و ضعف‌ها را شناسایی کرده و برای رفع آن ها برنامه ریزی می‌کنیم.

ابوالفضل علیخانی عضو گروه جهادی امام موسی‌صدر که در حوزه بین‌الملل اردوهای جهادی فعالیت می‌کند با اشاره به انتقال الگو اردوهای جهادی و سازندگی به دیگر کشورها گفت: ما مسلمانان یک امت هستیم و مرزهای جغرافیایی این افراد را از هم جدا نکرده است و باید به یکدیگر خدمت کنیم. جهادگرهای خارجی در حال تحصیل در دانشگاه و حوزه‌های جمهوری اسلامی ایران هستند، ما این دانشجویان و طلاب را با اردوهای جهادی آشنا می‌کنیم تا با ورود به مناطق کم برخورد کشورمان و مسئولیت‌هایی که برعهده آنان است تجربیات لازم را کسب کنند و با انتقال عملی این تجربه‌ها به جوانان کشورشان باعث رشد وطن‌شان شوند و الحمدالله در 10 کشور هم این موضوع رقم خورده است.

علیخانی افزود: در 8 سال گذشته از 50 ملیت حدود هزار و 500 نفر از جوانان غیر ایرانی که در ایران زندگی می‌کنند با اردوهای جهادی آشنا شدند، این اردوها از کشورهای آسیایی در هند، پاکستان و افغانستان و از کشورهای آفریقایی در نیجریه، زامبیا، بورکیناسافو، سیرالئون راه اندازی شده است./

 

منبع: باشگاه خبرنگاران پویا

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …