رونمایی از دو کتاب به مناسبت هفته دفاع مقدس در شیراز

نشست رونمایی و بررسی دو کتاب «سنگر علاف‎ها» و «پیرمرد و حوری» نوشته اکبر صحرایی روز سه‎شنبه دوم مهرماه در شیراز برگزار می‎شود.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛

به مناسبت هفته دفاع مقدس نشست رونمایی و بررسی دو کتاب «سنگر علاف ها» و «پیرمرد و حوری» از اکبر صحرایی با حضور نویسنده اثر و جمعی از فرهنگ‌وران، سه‌شنبه دوم مهرماه ساعت 9:30 در سالن کتابدار اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی فارس برگزار خواهد شد. قرار است عبدالرضا قیصری به عنوان منتقد این برنامه، به بررسی کتاب و ارائه دیدگاه خود در این خصوص بپردازد.

این دو کتاب، آثاری در حوزه دفاع مقدس است و تاکنون از این نویسنده بیش از ۳۰ عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی در قالب رمان، داستان کوتاه و بلند، زندگی نامه، خاطرات و طنز به نگارش در آمده است.

کتاب «سنگر علاف‌ها» برخی از ماجراهای دفاع مقدس را با زبان طنز برای نسل جوان و نوجوان بازگو می ‌ند. این کتاب اردیبهشت ماه امسال به وسیله انتشارات به نشر آستان قدس وارد بازار شد.

مجموعه داستان «پیرمرد و حوری» نیز در ۲۲ داستان به روایت حماسه دفاع مقدس  پرداخته است. این کتاب هرچند برای گروه بزرگسال نوشته شده، اما می‌تواند برای مخاطبان نوجوان هم جذاب باشد. نویسنده در این کتاب با نگاه انسانی به بررسی جنگ تحمیلی پرداخته است./

 

منبع: ایسنا

همچنین ببینید

اجرای طرح ملی شنبه های کتاب در مساجد

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ناهیدی فرد گفت: اجرای طرح ملی شنبه های کتاب مساجد، منجر …