خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
2
ایچنا گزارش می دهد؛

روند واکسیناسیون فرهنگیان

  • 18 شهریور 1400 - 19:55
روند واکسیناسیون فرهنگیان
سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه سلامت دانش آموزان و همکاران اولویت نخست در بازگشایی مدارس است، گفت: واکسیناسیون فرهنگیان و کادر اجرایی مدارس سراسر کشور تا ابتدای مهرماه به اتمام می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری ایچنا،  علیرضا کاظمی ظهر امروز در مراسم افتتاح مدرسه ۳۰ کلاسه ” حیات طیبه” در شهرک زیتون شهر گرگان اظهار داشت: حضور ما در استان گلستان به معنای این است که برای شروع سال تحصیلی جدید آمادگی کامل داریم و زمینه حضور دانش آموران در مدارس را با ملاحظاتی که داریم فراهم کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه افتتاح پروژه‌های آموزشی از دیگر نشانه‌های آماده بودن آموزش و پرورش برای آموزش حضوری است، گفت: در کشور ۲ هزار و ۱۵۰ فضای آموزشی در قالب ۱۰ هزار کلاس درس داریم که آماده افتتاح است ضمن اینکه ۸ هزار سرویس بهداشتی را هم ساخته یا بازسازی کردیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش افزود: مدارس و کلاس‌ها را تجهیز کردیم و آمادگی کامل برای آغاز سال تحصیلی جدید از ابتدای مهرماه را داریم. هرچند با توجه به الزاماتی که وجود دارد آغاز سال تحصیلی کمی از بعد از مهرماه اتفاق خواهد افتاد.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا در همه جای کشور یکسان نیست، خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت کرونایی هر منطقه الگوی متفاوتی برای بازگشایی مدارس طراحی شده که از هفته آینده در اختیار استان‌ها قرار می‌گیرد.

کاظمی تأکید کرد: حضور دانش آموزان در مدارس نیازمند یکسری الزاماتی است که باید رعایت شود. ما استانداردها و اصول را مشخص می‌کنیم اما اختیارات را به هر منطقه می‌دهیم تا در مورد نحوه بازگشایی تصمیم گیری شود.

وی اظهار داشت: در بازگشایی مدارس سلامت دانش آموزان و همکاران فرهنگی اولویت است، هرجا نتوانیم این سلامت را تأمین کنیم یا دست اندرکاران این سلامت را تأیید نکنند به مسیرهای دیگری خواهیم رفت.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از طرح موضوع واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال در هیئت دولت خبر داد و گفت: تقریبا هیچ کشوری به سمت واکسیناسیون کودکان کمتر از ۱۲ سال نرفتند و فقط در برخی از کشورها آنهم به صورت محدود واکسیناسیون سنین ۱۲ تا ۱۸ سال انجام شده است. البته این موضوع در هیئت دولت مطرح شده و وزیر بهداشت پیگیر واردات واکسن برای این گروه خواهد بود.

وی درباره واکسیناسیون فرهنگیان هم بیان داشت: دز اول به همه فرهنگیان و کادر اجرایی مدارس سراسر کشور تزریق شده و دز دوم هم بین ۱۰ تا ۳۰ درصد تزریق شده است و امیدواریم تا ابتدای مهرماه واکسیناسیون فرهنگیان تکمیل شود.

  • منبع : مشرق

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب