روبات ها به جای دانش آموز بیمار به مدرسه می روند

به گزارش ایچنا؛ روبات Ori Hime که به اندازه یک نیم تنه طراحی شده در هنگام بیماری دانش آموز در کلاس حضور پیدا کرده و به شیوه ای روباتیک امکان حضور دانش آموز در کلاس های درس را مهیا می کند. این شیوه حضور روباتیک در حال حاضر در مدرسه “توموبه هیگاشی” واقع در 60 مایلی شمال توکیو به صورت آزمایشی راه اندازی شده است.

این روبات دارای دو بازوی روباتیک و یک دوربین است که با اتصال به تبلت کاربر از راه دور کنترل می شود. دانش اموز بیمار از طریق این روبات، قادر به صحبت کردن بوده و از طریق بلندگویهای این سیستم صدای وی در کلاس منتشر شده و مربی و دیگر دانش اموزان قادر به شنیدن و ارتباط برقرار کردن با صدای دانش آموز بیمار هستند.

دانش آموزان همچنین قادرند این روبات را از راه دور حرکت داده و با چرخش سر آن نگاه کردن به تمامی زوایای کلاس را ساده تر کنند. دانش آموزان در عین حال قادرند این روبات را به انجام حرکات عاطفی ساده تری از جمله تکان دادن سر و اشاره وادار کرده و وضعیتی کاملا طبیعی از حضور روباتیک خود در کلاس را ایجاد کنند.

کارا سودو دانش آموز یازده ساله این مدرسه به دلیل یک بیماری در بیمارستان بستری شده است. وی در اتاق خود و بدون حضور در کلاس درس و تنها به کمک این روبات هوشمند در کلاس درس حضوری روباتیک داشته و از درس های ارائه شده در کلاس جا نمی ماند. این در حالی است که به گفته سودو حضور روباتیک در کلاس درس بسیار سرگرم کننده بوده و در مواقع اضطرای سیستم کمک رسان بسیار پیشرفته ای بشمار می رود./

منبع:عصر ایران

همچنین ببینید

فرآیند انتخاب دانش‌آموزان برای شرکت در المپیاد پژوهشی

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مدیر پژوهش و تحقیقات مرکز استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان به …