روایت کودکانی که سن و سال نمی‌شناسند؛ آنها هم بیقرار سردار دل‌ها شده‌اند + عکس

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ کودکان آینده این مرز و بوم را می‌سازند، جای آنها در مدرسه و میان کتاب و دفتر است تا با قلم، افکار و توانایی خود آینده‌ای در شأن ایران بسازند، اما وقتی که پای وطن به میان می‌آید کودک و نوجوان، جوان و میانسال و پیر معنایی ندارد، همه آنقدر شجاعت و غیرت دارند که به پا خیزند.

هنوز کودکان و نوجوانان زمان دفاع مقدس را از یاد نبرده‌ایم، همان‌ها که اسطوره شدند و تا ابد در تاریخ ایران و جهان ماندگار شدند.

امروز هم مردم در هر سن و جایگاهی که هستند به کرمان آمده‌اند تا با سردار بزرگ ایران وداع کنند. در میان جمعیت کودکان بسیاری دیده می‌شود که صدایشان از جوان‌ها هم رساتر است. یکی از این کودکان توجهم را جلب کرد، او چفیه‌ای قهوه‌ای به سر داشت که روی آن نوشته شده: «#انتقام-سخت»؛ تنفگی در دست دارد که روی آن عبارت «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد» نوشته شده است. چهره‌اش اما غمگین و بیقرار است؛ از چشمانش انتظار می‌بارد.

او به همراه خانواده‌اش به میدان آزادی کرمان آمده است و حرفش این است که سن کم سبب نمی‌شود از وظیفه‌اش شانه خالی کند.

او در حالی که راه می‌رفت، گفت: « در مدرسه هم برای سردار سلیمانی مراسم گرفتیم،  خیرات دادیم، همه ما ناراحت هستیم، در ایران هیچ کس خوشحال نیست. دشمنان خوشحال هستند اما نمی‌دانند که ما بچه‌ها هم به فکر انتقام از آنها هستیم».

جمعیت را که نگاه کنیم کودکان و نوجوانان بسیاری را می‌بینیم که به خواست و اصرار خود در مراسم تشییع شهید سلیمانی شرکت کرده‌اند. آنها در کنار بزرگترهایشان قدم به قدم می‌روند، شعار می‌دهند و سردار را تا خانه ابدی‌اش همراهی می‌کنند./

منبع:خبرگزاری تسنیم

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …