خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۱۲ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 3 December - 2022
1

روایتی از بلوچ‌های بی‌شناسنامه، بیگانه در وطن خویش

  • 24 آبان 1399 - 16:44
روایتی از بلوچ‌های بی‌شناسنامه، بیگانه در وطن خویش

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از نبض بازار ؛«زهره صیادی»، فعال اجتماعی حاضر در سیستان و بلوچستان از مشکلات بلوچ‌های ایرانی بدون شناسنامه می‌گوید: چند روز قبل ۲۲ بلوچ بدون شناسنامه به عنوان عنوان اتباع بیگانه به اردوگاه «سفیدسنگ» منتقل شده‌ بودند. «زهره صیادی»، فعال اجتماعی حاضر در سیستان و بلوچستان از مشکلات بلوچ‌های […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از نبض بازار ؛«زهره صیادی»، فعال اجتماعی حاضر در سیستان و بلوچستان از مشکلات بلوچ‌های ایرانی بدون شناسنامه می‌گوید: چند روز قبل ۲۲ بلوچ بدون شناسنامه به عنوان عنوان اتباع بیگانه به اردوگاه «سفیدسنگ» منتقل شده‌ بودند.

«زهره صیادی»، فعال اجتماعی حاضر در سیستان و بلوچستان از مشکلات بلوچ‌های ایرانی بدون شناسنامه می‌گوید :این مشکل از شباهت ظاهری و فرهنگی بلوچ‌ها به اتباع افغانستان و پاکستان ناشی می‌شود و نیروهای غیرمتخصصی که توانایی تفکیک این دو گروه از یکدیگر را ندارد. همین عامل سبب شده بود که ۲۲ فرد بلوچ از سمنان جمع‌اوری شده و در اردوگاه سفید سنگ فریمان با عنوان اتباع بیگانه نگه داری شوند.

۲۲ فرد بلوچی که به عنوان اتباع بیگانه به اردوگاه سفید سنگ فریمان فرستاده شدند، چهارشنبه گذشته به سختی آزاد شدند؛ اما خانواده این افراد به علت نداشتن شناسنامه نمی‌توانند به سراغ فرزندان خود بروند.

 

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب