رقابت ۱۱ گروه نمایشی حوزه کودک در گرگان آغاز شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: اجراهای این جشنواره با عنوان “نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده” در سه بخش نمایش زنده عروسکی، کتابخانه‌ای و نمایشنامه نویسی برنامه‌ریزی شده است.

محبوبه رجب‌نسب افزود : نمایش‌های “مجید، هی و فرچه‌ها”، “شبرنگ”، “زال و سیمرغ”، “کوزه طلا”، “افسانه روباه حلیه‌گر”، “در انتظار بهار”، “نوای گرگ نادان”، “دوستی”، “گمشده”، “گوساله لج باز” و “شازده و پهلوان” امروز برای داوران و علاقه مندان اجرا می شود .

وی ادامه داد : داوری جشنواره استانی را محمدحسن رستمانی، داوود سعیدی و محمدعلی نادلی، از هنرمندان و فعالان هنرهای نمایشی گلستان بر عهده دارند.

وی گفت: اعضای ۱۲ تا ۱۸ سال و اعضای ارشد ۱۸ تا ۲۴ سال مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از شرکت‌کنندگان در این جشنواره هستند که با همراهی مربیان و کارشناسان به خلق آثار برای مخاطبان کودک و نوجوان می‌پردازند.

وی با بیان اینکه در پایان این جشنواره سه اثر منتخب به مرحله کشوری راه می‌یابد، ادامه داد: گروه‌های منتخب تا عصر امروز در مجتمع فرهنگی هنری کانون گرگان به اجرای نمایش خود می‌پردازند و در نهایت با رای داوران از سه اثر برگزیده می شوند.

به گفته وی در این جشنواره ۱۵ گروه نمایشی از گلستان شرکت کرده بودند که در نهایت ۱۱ گروه به مرحله استانی راه پیدا کردند./

 

منبع: ایرنا

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …