رقابت آنلاین «گرگم و گله می‌برم» در جشنواره بین‌المللی انیمیشن پرتغال

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن مونسترا به سبب شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین از ۵ تا ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ (۲۵ تا ۳۱ می ۲۰۲۰) در کشور پرتغال برگزار می‌شود.

بر همین اساس، فیلم‌های راه یافته به بخش رقابتی در پنج بخش «فیلم بلند انیمیشن»، «فیلم کوتاه انیمیشن»، «فیلم‌های انیمیشن دانشجویی»، «فیلم‌های کوتاه کوتاه انیمیشن» و «رقابتی فیلم‌های تولید شده» در پرتغال با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

همچنین فیلم‌های راه‌یافته به بخش رقابتی «فیلم‌های کوتاه انیمیشن» خود در پنج گروه مجزا قرار دارند.

«گرگم و گله می‌برم» آخرین ساخته امیرهوشنگ معین از تولیدات امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بعد از ده‌ها حضور بین‌المللی در جشنواره‌های مطرح دنیا این‌بار در جشنواره بین‌المللی انیمشن مونسترا در گروه پنج بخش رقابتی فیلم‌های کوتاه با فیلم‌های انیمیشن کوتاه از کشورهای استونی، ژاپن، لهستان، اتریش، برزیل، بلژیک، فرانسه، آلمان و پرتغال به رقابت می‌پردازد.

این اثر ۸ دقیقه‌ای یک انیمیشن دیجیتالی است که در آن کودکان، داستان آشنای گرگ و بزغاله‌ها را در مدرسه به شکل نمایشِ عروسکی به اجرا در می‌آورند و بزِ مادر در فراغ بزغاله‌هایش و گرگِ خشمگین در تنهایی‌اش، با هم رو دررو می‌شوند و مثل همیشه گرگ شکست می‌خورد.

به گفته برگزار کنندگان جشنواره بین‌المللی فیلم‌های انیمشن مونسترا که پس از گذشت ۲۰ سال توانسته‌اند به یک جشنواره انیمیشن مطرح جهانی تبدیل شوند با برگزاری به صورت آنلاین تصمیم دارند ۲۰ سالگی این جشنواره را با نمایش بهترین فیلم‌های انیمیشن جهان برای مخاطبان خود در سراسر دنیا و در خانه‌هایشان جشن بگیرند./

همچنین ببینید

شهرداری بندرعباس آلونک یک زن سرپرست خانواده را تخریب کرد