خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : شنبه - ۵ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 26 November - 2022
1

رفتار خشونت آمیز پلیس آمریکا با یک نوجوان سیاهپوست

  • 28 آبان 1399 - 10:49
رفتار خشونت آمیز پلیس آمریکا با یک نوجوان سیاهپوست

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛شبکه سی بی اس از تحقیقات درباره سه مأمور پلیس آمریکایی خبر داد که یک نوجوان سیاهپوست را مقابل خانه اش با رفتاری خشونت آمیز بازداشت کردند. شبکه سی بی اس از تحقیقات درباره سه مأمور پلیس آمریکایی خبر داد که یک نوجوان سیاهپوست […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما ؛شبکه سی بی اس از تحقیقات درباره سه مأمور پلیس آمریکایی خبر داد که یک نوجوان سیاهپوست را مقابل خانه اش با رفتاری خشونت آمیز بازداشت کردند.

شبکه سی بی اس از تحقیقات درباره سه مأمور پلیس آمریکایی خبر داد که یک نوجوان سیاهپوست را مقابل خانه اش در شهر شِرتز در تگزاس، با رفتاری خشونت آمیز بازداشت کردند.

به گزارش شبکه تلویزیونی سی بی اس، صحنه بازداشت این نوجوان از طریق دوربین امنیتی خانه اش ضبط شده است. باید بگوییم این تصویر ویدئویی بسیار ناراحت کننده است. وکلای خانواده زکی ریفورد تعلیق بدون حقوق این سه مأمور پلیس به خاطر خواباندن این نوجوان ۱۸ ساله روی زمین و استفاده از شوکر علیه وی را خواستار شدند. این اتفاق اوایل این ماه در شهر شِرتز که در نزدیکی سن آنتونیو قرار دارد، رخ داد. خبرنگار سی بی اس با این نوجوان، پدرش و وکلای خانواده درباره بازداشت زکی گفتگو کرد.

وی در گزارشی در این باره گفت: پلیس به زکی ریفورد که دست هایش را بالا برده دستور می‌دهد روی زمین بخوابد، اما او به سمت در خانه اش می‌دود و پلیس او را دنبال می‌کند. ریفورد به در خانه می‌سد و با فریاد پدرش را صدا می‌کند. پلیس ابتدا با شوکر به او شلیک می‌کند و بعد او را روی زمین می‌خواباند. چند لحظه بعد دوباره با شوکر به او شلیک می‌کنند. در تصویر، لگد زدن یک پلیس دیگر به ریفورد دیده می‌شود. سپس پدرش در را باز می‌کند. در حالی که او توضیح پلیس را خواستار می‌شود، پلیسی که شوکر دارد، ظاهراً او را تهدید می‌کند. کوین ریفورد، پدر زکی گفت فکر می‌کند پسرش به خاطر نژادش هدف (خشونت) پلیس قرار گرفت.

خبرنگار سی بی اس در گفتگوی تصویری از وی پرسید: چرا خیلی مهم است که نه تنها شما، بلکه پسرتان در این باره ساکت ننشینید و حرف هایتان را به صراحت بزنید؟

کوین ریفورد گفت: خشونت پلیس غیرقابل قبول است. دیگر بس است.

پلیس می‌گوید زکی ریفورد از چراغ قرمز عبور کرد و وقتی ماموران تلاش کردند خودروی او را متوقف کنند، او به خانه اش فرار کرد. وی تاکنون به فرار از پلیس هنگام رانندگی، مقاومت در برابر پلیس، و حمل ماریجوانا متهم شده است.

وی به خبرنگار سی بی اس گفت: واقعاً ترسیده بودم. از جانم می‌ترسیدم.

خبرنگار: هر کسی که این تصویر را ببیند، می‌پرسد چرا فرار کردی؟

زکی ریفورد: وقتی از ماشین پیاده شدم، همین که اسلحه هایشان را که دیدم به سمتی رفتم که احساس کنم آنجا برایم امن است. داخل خانه ام امن‌ترین جایی بود که به فکرم رسید.

اداره پلیس شِرتز با ارسال بیانیه‌ای برای سی بی اس نیوز اعلام کرد تحقیقات ادامه دارد و اگر معلوم شود که پلیسی تخلف کرده است، وادار به پاسخگویی خواهد شد و اقدامات مقتضی صورت خواهد گرفت. اما دریل واشنگتن، وکیل خانواده ریفورد می‌گوید آن پلیس‌ها باید بدون دریافت حقوق از خدمت تعلیق شوند.

وی گفت: فکر می‌کنم وقتی یک پلیس حقوق مدنی فردی را نقض می‌کند، و می‌بینید که پلیس مرتکب تخلفی مشابه تخلف این پلیس‌ها می‌شود، مجازات باید کمی سختگیرانه‌تر باشد، در غیر این صورت، مجازات فایده‌ای ندارد و پلیس‌ها را از تکرار چنین تخلفاتی در آینده باز نمی‌دارد.

مجری سی بی اس گفت: مردم باید بدانند که سیاهپوستان در این شرایط تا چه حد از ماموران پلیس می‌ترسند. می‌دانم که نمی‌شود این را تعمیم داد، اما خیلی وقت ها، به نوجوانان سفیدپوست (که تخلفی مثل عبور از چراغ قرمز می‌کنند) ارفاق می‌شود و به عنوان فردی تهدیدکننده به آن‌ها نگاه نمی‌شود. اما این بچه حتی اسلحه هم نداشت، دست هایش را بالا برده و پدرش را صدا می‌کرد.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب