رشد 30 درصدی فعالیت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: طی یک سال گذشته ۱۵۰ هزار برنامه با عضویت ۱۰ هزار کودک و نوجوان در کل استان به مرحله اجرا رسیده است.

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛

مهناز فتاحی در خصوص فعالیت‌های یک ساله کانون پرورش فکری کودک و نوجوان استان کرمانشاه، اظهار داشت: فعالیت‌های کانون پرورش فکری استان به چند بخش فرهنگی، هنری، ادبی، علمی و مهارت‌های زندگی تقسیم می‌شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه افزود: این برنامه‌ها در قالب ۴۰ مرکز و ۴۴ فعالیت اجرا می‌شوند که طی یک سال گذشته ۱۵۰ هزار برنامه را با عضویت ۱۰ هزار نفر در کل استان به مرحله اجرا رساندیم.

وی اصلی‌ترین برنامه کانون پرورش فکری استان را حول محور کتاب و کتابخوانی عنوان کرد و افزود: قصه‌گویی، شعرخوانی، روخوانی، مطالعه و تحقیق از جمله برنامه‌های کتاب محور کانون به شمار می‌روند.

فتاحی با اشاره به برخی فعالیت‌های کانون، عنوان کرد: در زمینه‌های هنری، کارگاه‌های نقاشی، سفالگری، نمایش عروسکی، پویانمایی، فیلم سازی و..، در بخش ادبی، کارگاه‌های داستان‌نویسی خلاق، رمان‌نویسی و..، در زمینه علمی کارگاه‌های زیست شناسی، نجوم شناسی و…و در زمینه‌های فرهنگی کلاس‌های احکام، تفسیر، تجوید و روخوانی قرآن در دستور فعالیت‌های کانون قرار دادیم.

وی افزود: علاوه بر ۴۴ فعالیت طرح شده، فعالیت‌های دیگر و خارج از چارت اصلی مثل کلاس رباتیک، موسیقی، چرتکه و محاسبات ذهنی در برنامه‌ها گنجاندیم که با استقبال زیاد کودکان و نوجوانان مواجه شدیم؛ برگزاری کلاس سخنوری از دیگر برنامه‌هایی است که در کانون آن را طرح‌ریزی کردیم.

فتاحی با اشاره به اردوهای تفریحی و زیارتی کانون پرورش فکری، گفت: با رسیدن به پایان تابستان سعی می‌کنیم با برگزاری ارودی تفریحی و زیارتی داخل استان شور و حلواتی به فعالیت‌های کانون بدهیم.

 مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: خوشبختانه نسبت به سال گذشته رشد ۳۰ درصدی در جذب اعضا و فعالیت‌ها داشته‌ایم./

 

منبع: فارس

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …