رشد جهان بینی برای نوجوانان بعد از خواندن کتاب اتفاق می افتد

رشد جهان بینی برای نوجوانان بعد از خواندن کتاب اتفاق می افتد

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ در این نشست “مهدی درم‌نثاری” با توضیح سبک داستان نویسی برای کودکان و نوجوانان گفت: نویسندگان حوزه کودک و نوجوان معمولا شکست‌ها را چندان شدید در داستان نمایش نمی‌دهند چراکه شخصیت داستان‌ها در ذهن نوجوانان و کودکان شکل می‌گیرد و با زندگی آنها همراه می شود.

این فعال حوزه کتاب و فرهنگ ابراز کرد: برای مثال در کتاب “یک وجب از آسمان” انسان‌های فقیر با انسان‌های ثروتمند رو دررو می‌شوند و سپس نیروهای خیر به کمک می‌آیند.

وی با بیان اینکه رشد جهان بینی برای نوجوانان بعد از خواندن کتاب اتفاق می افتد، گفت: کودکان بعد از مطالعه، ذهنیتی متفاوت راجع به جهان پیدا می کنند.

این کارشناس حوزه ادبیات کودک و نوجوان اظهار کرد: باید جهان بینی دقیقی به کودک داد، معیاری که بتواند در شرایط دگرگون شونده موقعیت را ارزیابی کند.

مهدی درم نثاری اظهار کرد:اگر کودکان مشکلی داشته باشند احساس ناامیدی می کنند ولی با کتاب خواندن با دنیای های دیگر آشنا شده و می‌توانند راه حلی برای مشکل خود پیدا کنند.

گفتنی است هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز با ۵۰ برنامه‌ی فرهنگی و هنری از بیست و نهم مهرماه لغیات چهارم آبان‌ماه جاری از ساعت ۱۰ صبح الی ۲۰ در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپاست./

 

منبع: فرهنگ

همچنین ببینید

نمایش چهار انیمیشن ایرانی در برزیل

به گزارش خبرگزاری ایچنا به نقل از دنیای سینما ؛چهار فیلم انیمیشن از سینمای ایران …