رسالت‌ اصلی تئاتر کودک آموزش درست است/ از شعارزدگی پرهیز شود

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ حامد ترابی که با نمایش «هرکسی توی دنیا یه شکلی و رنگی داره» در بخش مسابقه تئاتر خردسال جشنواره تئاتر کودک و نوجوان حضور دارد اظهار کرد: مهمترین عنصر برای تئاتر خردسال این است که حرفمان را به صورت آموزش ارائه دهیم.

وی با بیان اینکه خردسالان پایه‌ای‌ترین تماشاگران هستند که باید روی آن‌ها سرمایه‌گذاری درستی شود گفت: جشنواره تئاتر کودک همدان جزو برترین جشنواره های هنری دنیاست.

این کارگردان تئاتر در همدان گفت: گروه های هنری از کشورهای مختلف تلاش می‌کنند تا با تولید تئاترهای با کیفیت در این جشنواره حاضر باشند.

ترابی با بیان اینکه جشنواره تئاتر کودک و نوجوان یک سکوی پرتاب برای کسانی است که در این حوزه فعالیت می‌کنند افزود: این جشنواره اتفاق بسیار مهمی برای کسانی است که در حوزه کودک و نوجوان کار می‌کنند.

وی درباره شعار جشنواره تئاتر بین المللی تئاتر کودک و نوجوان نیز گفت: تئاتر رسالت آموزش دارد و فقط نباید به صورت شعارگونه مفاهیم و موضوعات را به کودکان و نوجوانان ارائه کرد.

این کارگردان تئاتر با بیان اینکه تئاتر «هرکسی توی دنیا یه شکلی و رنگی داره » یک کار عروسکی به همراه دو بازیگر است افزود: تلاش شده تا با کمترین امکانات این تئاتر ساخته شود تا امکان اجرای آن در مهدها‌ی کودک‌ نیز وجود داشته باشد.

بازیگران تئاتر «هرکسی توی دنیا یه شکلی و رنگی داره » حامد و آراد ترابی هستند و راضیه پاشایی و زهره جلیلی طراحی صحنه و عروسک ها را برعهده دارند. آهنگساز رضا عباسی و پنج نوازنده کودک نیز به اجرای زنده خواهند پرداخت.

بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مجید قناد با شعار «کودک، طبیعت، تئاتر» از 16 تا 21 آبان ماه 1398 در همدان برگزار می‌شود./

 

منبع: فارس

همچنین ببینید

تاثیرات مخرب باب اسفنجی در رشد ذهنی کودکان

در طی پژوهشی در سال ۲۰۰۴ بر روی کودکانی که کارتون «باب‌اسفنجی شلوارمکعبی» را تماشا …