راه اندازی کلینیک حقوق کودک در فرهنگسراهای آذربایجان غربی

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان‌غربی گفت: راه اندازی کلینیک حقوق کودک در سطح تمامی فرهنگسراها از جمله برنامه‌هایی است که در دستور کار امور بانوان و خانواده استانداری قرار دارد.


به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ پریسا علیلو در جلسه شورای برنامه ریزی روزجهانی و هفته ملی کودک افزود: در هفته ملی کودک کارگاه‌های آموزشی فرزندپروری برگزار می شود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان آذربایجان غربی نیز در این نشست در خصوص برنامه های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان در هفته ملی کودک گفت: ۳۰ عنوان برنامه در ایام هفته ملی کودک در ۲۳ مرکز ثابت، ۸ کتابخانه سیار و ۴ کتابخانه پستی برگزار می شود که از جمله این برنامه ها می توان به برگزاری مرحله استانی بیست و دومین جشنواره بین المللی قصه گویی در منطقه آزاد ماکو اشاره کرد.

زاهدی ادامه داد: دیدار کودکان با مسئولان استانی و شهرستانی و همچنین عیادت از کودکان بیمار از دیگر برنامه هایی است که در این هفته انجام می شود.

او افزود: بهره گیری از آموزه‌های دین مبین اسلام و توجه ویژه به هویت ایرانی و اسلامی از شاخص ترین اهداف برنامه‌های هفته ملی کودک در سال ۹۸ است که در دو سطح کودکان، مربیان و اولیای تربیتی برگزار خواهد شد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری آذربایجان‌غربی هم در این جلسه ضمن تأکید بر مشارکت حداکثری تمامی سازمان‌های دولتی و مردم نهاد در توجه ویژه به نیازهای کودکان و نوجوانان اظهار کرد: هفته ملی کودک فرصتی مناسب برای پرداختن به آموزش، بهداشت و سلامت، بازی و تفریحات سالم و رشد فکری و جسمی کودکان و نوجوانان است.

طباطبایی با تاکید بر اینکه برنامه های هفته کودک باید در طول سال ادامه یابد،  گفت: توجه به نیازهای امروزی کودکان و نوجوانان و برنامه ریزی اصولی و اساسی در طول سال برای کودکان و نوجوانان، گامی مؤثر در راستای مقابله با آسیب‌های نوظهوری است که این قشر را تهدید می کند.

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …