راه اندازی رواق کودک و نوجوان در حرم محمدهلال بن علی(ع)

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ «سید جواد تکیه» در آران و بیدگل گفت: با توجه به اهمیت دوران کودکی در شکل گیری شخصیت افراد و به منظور گسترش فرهنگ علوی، نبوی و فاطمی در بین قشر کودک و نوجوان و همچنین ترغیب این قشر جهت حضور در برنامه های فرهنگی و مذهبی و بهینه سازی اوقات فراغت، رواق کودک و نوجوان حرم مطهر راه اندازی شد.

 

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) افزود: آستان مقدس طی سال های اخیر برنامه های متنوعی را برای کودکان و نوجوانان به ویژه در مناسبت های ملی و مذهبی اجرا کرده که با استقبال بسیار خوب آن ها همراه بوده است، اما به منظور اجرای منظم و هفتگی برنامه ها، رواق کودک و نوجوان راه اندازی شده است.

 

تکیه با بیان اینکه برنامه های رواق ویژه کودکان و نوجوانان در رده سنی ۴ تا ۱۲ سال پیش بینی شده است، گفت: این برنامه ها روزهای سه شنبه، پنج شنبه و جمعه هر هفته اجرا می شود و کودکان و نوجوانان علاقه‌ مند برای حضور در آن می توانند در روزهای تعیین شده به ضلع شمالی شبستان آیت الله عاملی حرم مطهر مراجعه کنند.

 

مدیر اجرایی حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) افزود: برگزاری برنامه های آموزشی، مسابقات فرهنگی هنری و قرآنی، کاردستی با کاغذ، برنامه قرآن بخوانید جایزه بگیرید، رنگ آمیزی داستان‌ های قرآنی، اجرای برنامه های خلاقیت محور، امام‌شناسی، آشنایی با حضرت محمدهلال(ع)، جدول احادیث، جورچین و نمایش از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در رواق کودک و نوجوان حرم مطهر به صورت هفتگی اجرا خواهد شد.

 

سید جواد تکیه ادامه داد: همچنین رواق کودک و نوجوان در مناسبت‌های خاص، ویژه برنامه‌های مناسبتی را تدارک دیده و اهدای جوایز و ارائه خدمات فرهنگی به کودکان و نوجوانان از دیگر فعالیت‌های این رواق است.

 

وی افزود: مدیریت آستان مقدس آمادگی خود را برای همکاری با مهدهای کودک، مراکز پیش دبستانی و مدارس ابتدایی و میزبانی از کودکان و نوجوانان جهت اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و مذهبی اعلام می دارد.

 

حرم مطهر حضرت محمدهلال بن علی(ع) در شهرستان آران و بیدگل شمالی ترین نقطه استان اصفهان و در فاصله یکصد کیلومتری شهر مقدس قم و ۶ کیلومتری کاشان واقع شده است./

 

منبع:خبرگزاری شبستان

همچنین ببینید

اجرای فعالیت های های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بوستان های شهر

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ به گزارش روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و …