خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : دوشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 29 May - 2023
2

راه‌اندازی اولین کلینیک حقوق کودک در شیراز

  • 08 دی 1398 - 18:08
راه‌اندازی اولین کلینیک حقوق کودک در شیراز

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ لیلا دودمان، عضو شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: فارس دهمین استان کشور محسوب می‌شود که کلینیک حقوق کودک در آن راه‌اندازی شده است. دودمان با بیان اینکه به زودی زیرساخت‌های راه اندازی کلینیک حقوق کودک در فرهنگسرای علوی و دیگر فرهنگسراهای شهرداری شیراز نیز […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ لیلا دودمان، عضو شورای اسلامی شهر شیراز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: فارس دهمین استان کشور محسوب می‌شود که کلینیک حقوق کودک در آن راه‌اندازی شده است.

دودمان با بیان اینکه به زودی زیرساخت‌های راه اندازی کلینیک حقوق کودک در فرهنگسرای علوی و دیگر فرهنگسراهای شهرداری شیراز نیز فراهم خواهد شد، این اقدام را گامی مهم در ایفاد حقوق کودک و ارتقاء آگاهی‌های عمومی و تخصصی در این حوزه دانست.

این عضو شورای شهر شیراز گفت: هدف از راه‌اندازی کلینیک حقوق کودک ابتدا آموزش به همه گروه‌ها و افراد جامعه و آموزش به اولیایی که حقوق کودک آنها تضییع شده و در نهایت آموزش به گروه‌های هدف است.

وی با بیان اینکه آموزش‌ها توسط اساتید دانشگاه، سازمان‌های مردم نهاد و وکلا و قضات ارائه خواهد شد، گفت: گام دوم در این مسیر، راه اندازی مدارس حقوق کودک است.

دودمان خاطرنشان کرد: در مدارس حقوق کودک که به شکل فصلی برگزار می‌شود، قضات و وکلا در ارتباط با حقوق کودک آموزش‌هایی را طی خواهند کرد تا به بزه کودکان به عنوان یک جرم نگاه نکنند.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه اکنون کودکان بزهکار همانند سایر مجرمان مجازات می‌شوند، گفت: در بعضی مواقع شاهد این هستیم که یک کودک به واسطه بزهی که مرتکب شده و حکم آن قصاص یا اعدام است، آنقدر در زندان می‌ماند که به سن قانونی برای اجرای حکم برسد.

دودمان گفت: هدف از راه‌اندازی مدارس حقوق کودک آنست که وکلا و قضات به بزه کودک نگاه جدید داشته باشند و کودکان بزهکار را با حکم‌های جایگزین مجازات کنند.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه برگزاری اولین مدرسه حقوق کودک در فروردین سال آینده در شیراز مد نظر است، گفت: در این مدارس، اساتید معرفی شده از سوی وزارت دادگستری وظیفه آموزش را به گروه قضات و وکلا عهده دار هستند./

 

منبع: ایسنا

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب