خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۲۰ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 9 February - 2023
4
ایچنا گزارش می دهد؛

راهیابی «باد دوچرخه‌سوار» به جشنواره فیلم‌های فانتزی «رن» فرانسه

  • 30 شهریور 1400 - 9:43
راهیابی «باد دوچرخه‌سوار» به جشنواره فیلم‌های فانتزی «رن» فرانسه
پویانمایی «باد دوچرخه‌سوار» به کارگردانی نازنین سبحان‌سربندی به بخش مسابقه مخاطبان نوجوان هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه فانتزی «رن» راه یافت.

به گزارش خبرگزاری ایچنا، انیمیشن «باد دوچرخه‌سوار» به همراه فیلم‌های کوتاه دیگری از کشورهای جمهوری چک، فرانسه، آلمان، صربستان، کانادا و روسیه که مناسب کودکان پایین‌تر از ۷ سال هستند، در روزهای ۵ و ۶ مهر ۱۴۰۰ مصادف با ۲۷ و ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۱، از ساعت ۱۳:۳۰ در بخش مسابقه مخاطبان نوجوان هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه فانتزی «رن»به نمایش در می‌آیند.

فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه مخاطبان نوجوان جشنواره فیلم‌های کوتاه فانتزی «رن» هم‌زمان با برگزاری این رویداد هنری در روزهای ۵ تا ۲۴ مهر مصادف با ۲۷ سپتامبر تا ۱ اکتبر ۲۰۲۱، در مجموعه سینماهای Pathé Gaumont به‌ صورت رایگان برای کودکان و نوجوانان نیز پخش می‌شود.

در برنامه‌هایی که برای نمایش فیلم در سه گروه سنی ۷، ۱۱ و ۱۳ سال در نظر گرفته شده است، فرصت مشارکت فعال کودکان و نوجوانان با راهنمایی معلمان برای حضور در جلسه‌های بحث و گفتگو مهیا شده است.

فیلم‌های جشنواره تا حد امکان برای کودکان به زبان فرانسه دوبله و در غیر این‌صورت با زیرنویس فرانسه پخش می‌شود.

فیلم کوتاه انیمیشن «باد دوچرخه‌سوار» از تولیدات سال ۱۳۹۸ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است که بدون دیالوگ و با تکنیک دوبعدی دیجیتال ساخته شده است.

این پویانمایی تاکنون موفق به حضور در جشنواره‌های بین‌المللی همچون کارتون کلاب، ساردینیا، کورتی پونته (Corti a Ponta)، دشی‌یتکو DYTIATKO، گلاسگو، تاملویدز، انیفست کانتربری، انیمیشن انیمک، انیمیشن نوئی مجیک، ویرجینیا و … شده است.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کوتاه فانتزی «رن» از ۳۱ شهریور تا ۱۱ مهر ۱۴۰۰ (۲۲ سپتامبر تا ۳ اکتبر ۲۰۲۱) در شهر «رن» واقع در شمال غرب کشور فرانسه برگزار می‌شود.

این جشنواره به دلیل شیوع بیماری کرونا در سال ۲۰۲۰ برگزار نشد.

  • منبع : مهر

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب