دیدار نویسندگان بومی با دانش‌آموزان در استان‌ها

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ به نقل از ستاد خبری بیست‌وهفتمین هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی، طرح «یک نویسنده، یک کتاب، یک قصه» به همت انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و با همکاری جام باشگاه‌های کتابخوانی در شهرستان‌های کشور اجرا می‌شود.

دبیر انجمن نویسندگان کودک و نوجوان درباره جزئیات این برنامه‌ها گفت: این برنامه‌ها از 26 آبان‌ماه در 30 شهر ایران توسط نویسندگان بومی هر استان اجرا خواهد شد.

جعفر توزنده‌جانی با اشاره به اینکه گروه هدف این طرح، کودکان و نوجوانان هستند، افزود: اعضای جام باشگاه‌های کتابخوانی با حضور در مدارس یا ادارات ارشاد با کودکان و نوجوانان دیدار می‌کنند.

وی با بیان اینکه کتابخوان خوب در ایران کم است، هدف از برگزاری این برنامه‌ها را آموزش نحوه‌ صحیح کتابخوانی دانست و گفت: در این طرح کودکان و نوجوانان یاد می‌گیرند کتاب چگونه به وجود می‌آید و کتاب خوب چه ویژگی‌هایی دارد.

توزنده‌جانی اظهار کرد: با توجه به اینکه اولویت این برنامه‌ها با شهرستان‌ها است، این مراسم فقط در استان‌ها برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، این برنامه‌ها با حضور چهره‌های شاخص ادبیات ازجمله عبدالرحمن هومند، عبدالمجید نجفی، مهدی رمضانی و…. همزمان با چهارمین روز از هفته کتاب آغاز می‌شود و نویسندگان کتاب‌های خود را برای دانش‌آموزان و کودکان قرائت می‌کنند تا دانش‌آموزان با شیوه‌ی درست خوانش کتاب آشنا شوند.

بیست‌و‌هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 23  آبان‌ماه در سراسر کشور آغاز شده است و تا 30 آبان‌ماه ادامه دارد./

منبع:ایبنا

همچنین ببینید

رشد فکری کودک در نمایش خلاق

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛نمایش خلاق، نقش‌ به‌سزایی در رشد فکری کودک و سازگاری هرچه …