دیدار مسئولان درگزی با مادر شهید دانش آموز علی اکبر قائمی + وصیت نامه شهید

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، همزمان با هفته بسیج دانش آموزی، مسئولان شهرستان درگز با حضور در منزل مادر شهید دانش آموز علی اکبر قائمی دیدارکرده و با اهداء لوح سپاس از این عزیز تجلیل به عمل آمد.
امام جمعه درگز ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به خصوص شهدای دانش آموز گفت: جوانان و نوجوانان دانش آموز در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نقش برجسته و تعیین کننده ای داشتند که نباید فداکاری آنان فراموش شود.
حجت الاسلام محمد حسن ایروانی افزود: تکریم خانواده های محترم شهدا را از افتخارات خود برشمرد و گفت: شهدا بهترین الگو برای جامعه هستند که همیشه باید حضور و تجلی آن ها در زندگی ما حس شود،  بنابراین همه باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم.
در این دیدار درسنی مدیر آموزش وپرورش، غفاری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و تنی چند از همکاران این ادارات و بنیاد شهیدو امورایثارگران و دانش آموزان درگزی حضور داشتند.
شهید علی اکبر قائمی در 2 خرداد 1349 چشم به جهان گشود، و در11 تیر 1367 کامیاران به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
گفتنی است شهرستان درگز که 255 کیلومتربا مشهد مقدس فاصله دارد 366 شهید، 750 جانباز، و35 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.

فرازی از وصیت نامه دانش آموز شهید علی اکبر قائمی

شهید قائمی در یک خانواده کشاورز ومحروم لطف آباد بدنیا آمد. از همان کودکی طعم محرومیت احساس می کرد ایشان در کودکی در آغوش خانواده به مسائل مذهبی توجه داشت در دوران ابتدائی به مسائل مذهبی مثل نماز جماعت ومراسم های عزاداری عاشورا علاقه نشان می داد وشرکت می کرد .در کنار مادر علاقه شدیدی داشت به آنها مهربانی می کرد، در کنار تحصیلات کمک در امر کشاورزی می کرد تا اینکه در دوران تحصیلات راهنمایی را به اتمام رساند.

 

منبع: ایثار

همچنین ببینید

همه چیز درباره کودکان کار اینستاگرامی

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛اینستاگرام را باز می‌کنم. صفحات شناسنامه‌داری را می‌بینم که پیش از …