دیدار صمیمانه دانش آموزان بسیجی با نماینده ولی فقیه در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری ایچنا1؛ در این دیدار آیت الله سید حسن عاملی امام جمعه اردبیل اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین الزامات برای دستیابی به استقلال کشور، رفاه، آینده روشن، پیشرفت علمی، عبور از این برهه ویژه و .. توجه به جوانان و استفاده از توان علمی آنان است و از این رو دانش‌آموزان و دانشجویان باید روحیه تقلیدی را کنار گذاشته و با روحیه ابتکاری دست به ابداعات و ابتکارات جدید برای خروج از این برهه زنند و در کنار آن معلمان و اساتید دانشگاهی نیز باید در ترویج این روحیه بین دانشجویان تلاش بیش از پیشی داشته باشند.

امام جمعه اردبیل با بیان اینکه بسیج با محوریت استفاده از توان مردمی در مسیر انقلاب اسلامی ایجاد شده است، افزود: بسیج بسیج همیشه در صحنه‌های سرنوشت ساز کشور پیشگام بوده است بخصوص در عرصه‌های علمی و فرهنگی و اجتماعی و ورزشی پیشگام بوده است و نقش تاثیرگذاری در کشور دارد.

وی با بیان اینکه با اشاره به راه‌اندازی پالایشگاه‌ها و پتروشیمی در بوشهر نیز گفت: پروژه‌های عظیمی در این منطقه ایجاد شده که بسیار چشم‌گیر است و تلاش و همت قرارگاه خاتم‌الانبیا در این خصوص شایسته تقدیر است

وی تاکید داشت: علم، تربیت و بصیرت سه ملاک اصلی است که باید در بین همگان و به ویژه دانش‌آموزان و بسیجیان در مبنای کار قرار گیرد و آموزش و پرورش در این زمینه نقش موثری دارد؛ فلذا در کنار پیشرفت‌های علمی باید تعهد و ایمان نیز مبنای کار قرار گیرد تا بتوانیم به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل بیان کرد: استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا درصدد تضعیف قدرت کشورهای خاورمیانه بوده تا فضایی آرام برای ادامه حیات رژیم صهیونیستی ایجاد کند و در این بین جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری است که با شعار نه شرقی و نه غربی در مقابل این اقدامات خصمانه دشمنان اسلام و مسلمانان ایستادگی کرده و به همین دلیل تحت شدیدترین فشارها از سوی دشمنان قرار دارد.

آیت الله عاملی ادامه داد: در حال حاضر و در چنین برهه حساسی برای دستیابی به استقلال کشور و بازگشت توان و قدرت گذشته، نیازمند اقدامات جهادی و بسیجی هستیم و با رویه عادی نمی‌توان در مقابل این حجم از دشمنی‌ها ایستاد و از این رو ایجاد بسیج یکی از ابتکارات بزرگ امام راحل در راستای نیل به اهداف عالی انقلاب اسلامی بوده است.

وی گفت: در حال حاضر ما نیازمند افزایش احساسات جمعی،عرق ملی، وجدان کاری و … در جامعه هستیم که این امر نیز با تربیت درست و مناسب میسر خواهد شد لذا باید به این موضوع توجه ویژه ای انجام گیرد.

عاملی بیان کرد: ما نیز باید در کنار پیشرفت‌های علمی تعهد و ایمان را سرلوحه کارمان قرار دهیم تا بتوانیم به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

همچنین از در دیدار با نماینده ولی فقیه استان از نفرات برتر مسابقات بین اللملی لیگ علمی(پایا) بسیج دانش آموزی تجلیل شد./

 

منبع:خبرگزاری بیست

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …