خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : سه شنبه - ۱۸ بهمن - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 7 February - 2023
3
ایچنا گزارش می دهد؛

دویست هزار کودک انگلیسی در معرض بی خانمانی

  • 05 دی 1400 - 11:51
دویست هزار کودک انگلیسی در معرض بی خانمانی
موسسه خیریه شلتر در انگلیس هشدار داد هزاران ممکن است ۲۰۰ هزار کودک در زمستان امسال، به دلیل مشکلات مالی خانواده بی خانمان شوند.

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛ موسسه خیریه شلتر (Shelter) در انگلیس هشدار داد هزاران خانوار در این کشور، به علت مشکلات مالی، در آستانه نابودی هستند و ممکن است ۲۰۰ هزار کودک در زمستان امسال، بی خانمان شوند.
در نظرسنجی منتشر شده موسسه یو گاو (YouGov) که به سفارش سازمان خیریه شلتر انجام شد مشخص شد در ماه گذشته ۱۰۴ هزار خانوار انگلیسی که نمی‌توانند هزینه اجاره مسکن را بپردازند، نامه‌هایی مبنی بر تخلیه منزل دریافت کرده اند و احتمالا ناچار به تخلیه مسکن استیجاری خواهند شد.
سازمان خیریه شلتر یا سرپناه گزارش می‌دهد در سه ماهه اخیر، ۵۵ هزار کودک، به همراه خانواده هایشان، از منازل استیجاری، بیرون رانده شده اند.
به نوشته گاردین، در گزارش سازمان خیریه شلتر در انگلیس آمده است ۷۱ درصد از خانوار‌های مستاجر، برای پیدا کردن منزل، در زمستان جاری، با دشواری روبرو خواهند شد و ۲۱ درصد گفته اند فرزندانشان، از ناتوانی والدین در پرداخت اجاره بها، آگاهند، در این نظرسنجی همچنین معلوم شد ۱۱ درصد از کودکان، نگرانند در زمستان امسال، بی خانمان شوند.

  • منبع : صداوسیما

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب