دومین یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی بوشهر برگزار شد

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ سرهنگ شهابی در دومین یادواره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی ضمن خیرمقدم به حضار گفت: یک از عوامل پیروزی ما در دوران دفاع مقدس حضور دانش‌آموزان انقلابی بود که وجود آن‌ها تمام معادلات رژیم بعث را بر هم زده بود.
وی خاطرنشان کرد: ازجمله مؤلفه‌هایی که باعث ایستادگی و شجاعت دانش آموزان کم سن و سال در جبهه نبرد شده بود حسن وطن‌دوستی آن‌ها بود.
فرمانده ناحیه بوشهر با اشاره به نقش معلمان در جامعه اظهار داشت: معلمان و مدیران نقش اساسی در تربیت دانش آموزان دارند و نسلی که می‌خواهد مملکت آینده را به دست بگیرد همین دانش آموزان هستند و آن‌ها را انقلابی آموزش دهید چراکه مدیریت اسلام در دست همین‌ها خواهد بود.
در ادامه راوی دفاع مقدس حاج حسین کاجی در بین دانش‌آموزان و فرهنگیان گفت: امروز ما بر سر سفره شهدا نشسته‌ایم و گرامیداشت یاد و خاطره آن‌ها مایه برکت است.
حاج حسین کاجی افزود: دانش‌آموزانی که خالصانه درسشان را کنار گذاشتند و در جبهه‌های مقاومت حضور یافتند و عملکرد آن‌ها در جبهه معادلات نظام دنیا را برهم زد.
راوی دفاع مقدس در پایان نیز به خاطراتی از شهدای دانش‌آموز اشاره کرد و اظهار داشت: رمز پیروزی این بزرگ‌مردان در عرصه نبرد این بود که صفات خدا را در خود جای دادند.

منبع: ایثار

همچنین ببینید

غرق شدن کودک زنجانی در رودخانه گوران

به گزارش خبرگزاری ایچنا؛ فرمانده انتظامی شهرستان خدابنده از غرق شدن کودک 10 ساله در …