خبــــرگـزاری کـــودک و نــوجـــوان ایــران

  • امروز : پنج شنبه - ۱۷ آذر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Thursday - 8 December - 2022
3

دنیای کودک و نوجوان بسیار پیچیده است

  • 26 آبان 1399 - 10:45
دنیای کودک و نوجوان بسیار پیچیده است

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛حجت الاسلام سید علی پورحسینی در نشست تخصصی سی و یکم محاکات که با عنوان «آسیب‌شناسی فعالیت‌های هنری در عرصه کودک و نوجوان»، به همت هیئت اندیشه ورز هنر و رسانه معاونت پژوهش این حوزه، در راستای تبیین هنر دینی و چیستی آن، به صورت مجازی برگزار شد، گفت دنیای کودک […]

به گزارش خبرگزاری ایچنا ؛حجت الاسلام سید علی پورحسینی در نشست تخصصی سی و یکم محاکات که با عنوان «آسیب‌شناسی فعالیت‌های هنری در عرصه کودک و نوجوان»، به همت هیئت اندیشه ورز هنر و رسانه معاونت پژوهش این حوزه، در راستای تبیین هنر دینی و چیستی آن، به صورت مجازی برگزار شد، گفت دنیای کودک و نوجوان بسیار پیچیده و بزرگ است .

مدیر مدرسه علمیه معراج با اشاره به ظرفیت حوزه علمیه در عرصه هنر، تبلیغ را از مصادیق هنری معرفی کرد و با بیان این‌که هنر در ذات افراد است که باعث انتقال مفاهیم زیبا می‌شود، حوزه علمیه را دارای هنرمندان بزرگی دانست.

وی با اشاره به این‌که فعالیت‌های هنری با آسیب‌هایی روبرو است، تصریح کرد: محدود کردن تعریف هنر، مشخص نکردن دامنه هنر و یا محدود ساختن آن به امری خاص، صنعتی ندیدن مقوله هنر و همچنین نبود ساختار منظّم و یکپارچه در ساحت هنر و رسانه، از آسیب‌های مهم در این زمینه است.

حجت الاسلام پورحسینی در توضیح آسیب‌های یاد شده ابراز داشت: نگاه محدود، توجه به رشته‌های خاص و برخورد سنتی به هنر، خصوصا در عرصه کودک و نوجوان از آسیب‌های هنری است. همچنین صنعتی ندیدن هنر باعث شده است تا مهمترین مخاطب این عرصه که کودکان و نوجوانان باشند، مورد بی‌توجهی قرار گیرند.

وی در پایان گفت: کودکان و نوجوانان پایه‌های شکل‌گیری تمدن اسلامی به شمار می‌آیند؛ بنابراین باید قرارگاه و ستادی شکل گیرد تا با شناسایی نیروی انسانی مناسب در این عرصه، نیازهای مخاطبان کودک و نوجوان رصد شده و با استفاده از امکانات و ظرفیت ها، تولیدات هنری فاخر و متناسب با این گروه سنی، تولید شود.

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.

خبرگزاری کودک و نوجوان

آرشیو مطالب